Nové autobusy MHD jsou dodány

 

Od 1. prosince 2019 platí nová smlouva se stávajícím dopravcem provozujícím MHD Příbram, firmou Arriva Střední Čechy. Nová smlouva je uzavřena na následujících deset let a městu zajišťuje mnohem lepší podmínky, mimo jiné i nové autobusy.

V úterý bylo na autobusovém nádraží v Příbrami představeno několik ze čtrnácti nových autobusů značky Mercedes, které příbramští cestující mohou již několik dní využívat. Díky obnovenému vozovému parku bude MHD nejen pohodlnější, ale také ekologičtější.

„Dnešní den je pro MHD Příbram výjimečný. Díky podmínkám smlouvy budeme mít ve městě mnohem kvalitnější autobusy, které nahradí staré, někdy dosti závadové vozy. Jsem moc rád, že úroveň hromadné dopravy ve městě můžeme udělat lepší i bez nutnosti navyšování jízdného. Přeji všem cestujícím pohodlnou přepravu a šoférům mnoho šťastných kilometrů,“ řekl po prohlídce nových autobusů starosta města Jan Konvalinka.

Příbramskou MHD zajišťuje dvacet autobusů, z toho čtrnáct zcela nových. Všechny tyto vozy budou v jednotném barevném stylu s logem města. Za volanty se na devatenácti linkách obsluhujících 98 zastávek střídá 37 řidičů, z toho čtyři ženy. S výjezdem nových autobusů se změní od 1. prosince velmi drobně jízdní řády městské dopravy. Upraven bude jejich provoz během vánočních svátků a zanikne linka s označením 9A, která měla jen dva ranní spoje z autobusového nádraží do zastávky Pekárny.

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

 

 Počet zobrazení: 961 | Aktualizováno: 20. 11. 2019