Nové dohledové centrum Městské policie Příbram

 

Nad bezpečností ve městě dohlíží strážníci Městské policie nejen přímo v ulicích, ale také prostřednictvím kamerového systému.

 

Jak se postupně rozšiřují kamerové body, bylo třeba také zajistit rozšíření dohledového centra Městské policie. „V současné době máme ve městě 37 kamerových bodů. Z tohoto důvodu bylo třeba rozšířit dohledové centrum, ve kterém strážníci čtyřiadvacet hodin kontrolují monitorované lokality. V centru se zvýšil počet monitorů z osmi na patnáct a je počítáno s dalším rozvojem. Celý projekt vyšel na téměř 1,7 milionu korun, jde ovšem o investici, díky níž se zvyšuje bezpečnost obyvatel a ochrana jejich majetku,“ řekl starosta Jan Konvalinka.  

O potřebě Městského kamerového dohlížecího systému (MKDS) svědčí fakt, že díky využívání této technologie jsou každoročně odhaleni pachatelé mnoha deliktů. MKDS je zároveň napojen na Policii ČR, která technologii hojně využívá.  

V rámci výše uvedené investice nedošlo pouze k navýšení počtu monitorů, ale k celkové modernizaci vybavení, přemístění hardwaru mimo prostory samotného dohledového centra a k úpravě pracovního prostředí pro strážníky.  

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

dohledové centrumPočet zobrazení: 357 | Aktualizováno: 16. 02. 2021