O děti hasičů, policistů, záchranářů a lékařů je postaráno

0 0 0

 

S uzavřením základních a mateřských škol vyvstal problém s hlídáním. Jsou profese, které nemohou zůstávat doma. O děti hasičů, policistů, záchranářů a lékařů je postaráno.

Město Příbram na základě podnětu hejtmanky Středočeského kraje otevřelo mateřskou a základní školu. „Tato zařízení jsou otevřena pro děti těch, kterých je v současné době třeba více než jindy. Tedy děti lékařů, záchranářů, členů bezpečnostních sborů a ozbrojených sil a také zaměstnance určitých poskytovatelů sociálních služeb,“ řekla k otevření mateřské školy a školní družiny při ZŠ, obě ve Školní ulici, místostarostka města Zorka Brožíková

Děti ve věku od 3 do 10 let jsou do školky a školní družiny přijímány na základě žádosti podané prostřednictvím jejich zaměstnavatelů přímo na Krajském úřadu. „Obě zařízení jsme otevřeli již v pondělí, k docházce přihlášeno 12 dětí školního a 22 dětí předškolního věku, přičemž aktuální počet docházejících je nižší. Žádosti o docházku neadministruje město, ale jsou přijímány přímo prostřednictvím Krajského úřadu,“ dodává místostarostka Brožíková. 

Děti i personál jsou zabezpečeny dostatečným množstvím roušek a desinfekčního materiálu.

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 856 | Aktualizováno: 26. 03. 2020