O milionu rozhoduje veřejnost

 

Druhým rokem přistupuje město k vyhlášení participativního rozpočtu, tedy projektu, při kterém sama veřejnost může rozhodovat o tom, jakým směrem bude část městských prostředků investována. I v letošním roce je na tyto investice vyčleněna částka jeden milion korun.

Připomenout bychom měli, že termín podávání návrhů do participativního rozpočtu je 28. únor. Máte tedy ještě čas svůj návrh připravit a doručit, aby mohl být zařazen do veřejného hlasování. V této oblasti se množí dotazy na pravidla, zde tedy přinášíme jejich přehled.

 

Požadavky na projekt:

- musí být veřejně prospěšný
- primárně má řešit úpravy veřejných prostor
- musí být ve vlastnictví města
- neměl by se týkat údržby či opravy chodníků a komunikací
- nesmí propagovat produkty, služby a činnosti subjektů komerčního, nekomerčního, náboženského či politického charakteru
- město musí mít kompetenci projekt realizovat
- jeho realizace bude zahájena do 12 měsíců od hlasování

 

Co musí návrh obsahovat:

- název projektu
- popis návrhu projektu
- veřejný přínos projektu
- lokalizaci projektu, případně formulaci o jeho nevázanosti na místo
- předpokládanou finanční náročnost
- harmonogram
- volitelně situační nákres, vizualizaci…
- kontakt na navrhovatele

 

Kam s návrhy?

K podávání návrhů slouží jednoduchý online formulář na webové stránce participativního rozpočtu www.spolecne.pribram.eu.

 

Veřejné projednávání

V letošním roce jsou po zkušenosti z roku minulého připraveny celkem tři termíny veřejného projednávání jednotlivých projektů. Veřejná projednávání budou 20. a 27. února a poté 6. března. Při těchto setkáních budou moci předkladatelé své návrhy prodiskutovat se zástupci města. Návrhy budou posléze předány k posouzení proveditelnosti příslušným odborům radnice.

 

Veřejné hlasování

O projektech budou opět rozhodovat občané přímým hlasováním prostřednictvím hlasovací platformy v červnu letošního roku.

Více o participativním rozpočtu najdete na www.spolecne.pribram.eu

  

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribramPočet zobrazení: 1211 | Aktualizováno: 06. 02. 2019