Obchvat se bude stavět jako celek

 

O jihovýchodním obchvatu Příbrami, který má vyřešit problémy s dopravou ve městě, se diskutuje dlouhé roky. Nyní nastává historická chvíle, kdy jsou známy termíny zahájení a ukončení výstavby obchvatu jako celku.

V polovině dubna zasedala centrální komise Ministerstva dopravy ČR, která mimo jiné projednávala stavbu Jihovýchodního obchvatu města Příbram. Původní rozhodnutí centrální komise Ministerstva dopravy ohledně vybudování JVO pouze v jedné jeho části bylo změněno ve prospěch města Příbram.

Centrální komise ministerstva dopravy projednávala dvě varianty – stavbu pouze první části a stavbu obchvatu coby celku. „Zvláště s přihlédnutím k faktu, že vybudováním pouze jedné části celého obchvatu by bohužel na některých důležitých komunikacích ve městě došlo k nárůstu dopravy, byla varianta částečné výstavby zavrhnuta. Centrální komise vydala pokyny Ředitelství silnic a dálnic, aby aktualizovalo projekt zbylých dvou částí obchvatu. Jihovýchodní obchvat města se tedy postaví jako celek,“ informuje starosta města Jindřich Vařeka.

Jihovýchodní obchvat se bude stavět ve dvou etapách. První bude probíhat v letech 2023-2025 a bude zahrnovat úsek Bohutín – Brod. Ve druhé etapě v letech 2025-2027 se dočkáme výstavby částí obchvatu Brod – Nová Hospoda a Nová Hospoda – okružní křižovatka u obce Dubno.

„Nastala historická chvíle! Jsem velice rád, že jsem se ve funkci starosty dočkal okamžiku, kdy konečně černé na bílém před sebou vidím záměr Ministerstva dopravy ČR pokračovat v Jihovýchodním obchvatu v celé jeho délce. Příbram dostává šanci vyřešit velkou měrou problémy s dopravou ve městě,“ dodal starosta Vařeka. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 2237 | Aktualizováno: 02. 05. 2019