Od 17. prosince začnou fungovat další parkovací automaty

 

Další etapa úpravy parkování, která by nám měla přinést lepší možnosti v centru města, je dokončena.

V centru staré Příbrami je šest nových parkovacích automatů v modré a zelené parkovací zóně. Tyto automaty začnou fungovat od pondělí 17. prosince.

Jedná se o parkoviště v okolí Zámečku-Ernestina, kde jsou nově umístěny tři parkovací automaty. Toto parkoviště, stejně jako také nově zpoplatněné parkoviště Na Hvězdičce, osazené jedním parkovacím automatem, se nachází v modré zóně. Nutnost platby by měla zajistit větší obměnu parkovacích míst, což především v tuto roční dobu motoristé zajíždějící do centra města jistě ocení.

Modrá zóna je zpoplatněna částkou 15 korun za hodinu s možností koupení rezidentní karty pro trvale bydlící občany. Parkovací automaty v této zóně jsou v provozu ve všední dny v čase od 7 do 18 hodin a v sobotu od 7 do 12 hodin.

Třetí nově zpoplatněné parkoviště je parkoviště ve Fibichově ulici, fungující v režimu zelené zóny, to znamená, že platba za hodinu je 15 korun, maximálně 30 korun za celodenní stání. V této zóně si navíc můžete zakoupit parkovací kartu, která vyjde na 120 korun za měsíc. Parkovací automaty jsou na zmíněném parkovišti dva, a v provozu jsou ve všední dny od 7 do 18 hodin a v sobotu od 7 do 12 hodin.

Se zavedením parkovacích zón se také pracuje na modernizaci odbavení, kdy je více možností platby. Vedle klasického vhození požadované částky mohou řidiči platit pomocí mobilních aplikací a nové automaty umožní také úhradu parkovného platebními kartami.

V nově instalovaných automatech nepřijdete o své drobné, jak se tomu občas stávalo u starších modelů. Po vhození hotovosti automat nabídne možnost prodloužení parkovací doby nebo vrácení drobných.

Novinkou posledních dnů je zprovoznění čtvrté barevné parkovací zóny – oranžové. Ta je ve městě na jediném místě, na „staré“ Milínské u Nováku. Zde je parkovací automat v provozu čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Za hodinu parkování zaplatíte 20 korun nebo 50 korun za celý den.

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

  

Počet parkovacích míst na placených stáních

Červená zóna:
náměstí T. G. Masaryka 73 míst + 3 ZTP  

Modrá zóna:    
náměstí 17. listopadu 140 míst + 7 ZTP 
Václavské náměstí, Střelecká ulice, Příbram II 28 míst 
Zahradnická 18 míst + 1 ZTP 
Gen. R. Tesaříka 11 míst + 1 ZTP 
Jiráskovy sady – Zlatý kříž 13 míst 
Hornické náměstí 18 míst 
Dvořákovo nábřeží 61 míst + 2 ZTP 
Na Příkopech, Tyršova, okolo Zámečku-Ernestina 74 míst + 2 ZTP 
Gen. R. Tesaříka u nemocnice 116 míst + 6 ZTP 
Jinecká Na Hvězdičce 27 míst + 3 ZTP

Zelená zóna:  
Fibichova u křižovatky s ulicí Jinecká a Kpt. Olesinského 52 míst 
Gen. R. Tesaříka, Primáře Václava Trnky 82 místPočet zobrazení: 471 | Aktualizováno: 14. 12. 2018