Odpočívadlo doplní dřevěná socha, lesní hřiště i mapa CHKO Brdy

 

Turismus je pro Příbram důležitý, proto se připravují stále nové atraktivity nejen ve městě, ale také v jeho blízkém okolí. Aktuální novinkou je zcela nové odpočívadlo v Kozičíně.

 

Osada Kozičín je jednou ze vstupních bran do Brd. Takto důležité místo si zcela jistě zaslouží také svoji pozornost.

První z několika novinek letošního roku je již dokončená výstavba turistického odpočívadla.Nové odpočívadlo v přírodním stylu je dokončeno, ale s prací v této lokalitě se nekončí. Každé místo si zaslouží svůj symbol. V Orlově máme sochu Fabiána a zde v Kozičíně, tak jak název osady napovídá, to bude dřevěná socha kozy, kterou vytvoří učitelé Waldorfské školy Příbram. Dalším krokem, který chceme ještě letos za podpory turistické oblasti Brdy a Podbrdsko zrealizovat, je výstavba lesního hřiště, na kterém si děti rády protáhnou svaly před samotnou túrou do Brd nebo naopak vydají poslední zbytky sil před návratem domů,“ uvádí k dalším plánům starosta Příbrami Jan Konvalinka a dodává: Altán vyrobily a postavily Technické služby Příbram, za což pracovníkům organizace velice děkuji.“

Posledním počinem, který nesmíme opomenout, je osazení detailní mapy CHKO Brdy, kterou město připravuje ve spolupráci s Klubem českých turistů a Turistickou oblastí Brdy a Podbrdsko.

  

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami 

 

altán KozičínPočet zobrazení: 256 | Aktualizováno: 16. 04. 2021