Oranžový přechod od Nadace ČEZ

 

V minulém roce město Příbram podalo žádost o grant Nadace ČEZ, díky němuž máme nově osvětlený přechod pro chodce u autobusového nádraží.

Při podávání žádosti o grant byl vybrán přechod v ulici Čs. armády, který byl doposud neosvětlený a s ohledem na intenzitu dopravy, kdy tímto místem projede denně zhruba sedm tisíc vozidel, nebezpečný.

„Díky získanému grantu mohlo dojít k realizaci přechodu. Nyní se prostor stal bezpečnějším pro chodce a viditelnějším pro řidiče. Projekt významně prospěl bezpečnosti silničního provozu,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka a zároveň dodal, že město v současné době připravuje projektovou dokumentaci na osvětlení dalších přechodů ve městě. V první etapě by se mělo jednat o přechody v ulicích Březnická a Školní. 

Na zřízení „Oranžového přechodu“ v ulici Čs. armády město získalo od Nadace ČEZ příspěvek ve výši 120 tisíc korun s tím, že výše spolufinancování je 30 tisíc korun. Samotnou realizaci prováděly Technické služby Příbram. „Pracovníkům Technických služeb tímto děkuji za rychlou a kvalitně odvedenou práci,“ dodal starosta. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946  

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

 

 

 

 Počet zobrazení: 494 | Aktualizováno: 22. 07. 2020