Oslavy 800 let města Příbrami: Bez sponzorů by to nešlo

Za letošním jubilejním rokem, kdy Příbram slaví 800 let od první písemné zmínky o Příbrami, a souvisejícími kulturními akcemi města stojí celá řada sponzorů, kteří na ně přispěli penězi či materiálně. Bez jejich pomoci by oslavy nebyly zdaleka tak bohaté a působivé. Částka přes 3,8 milionů Kč vypovídá, že podpora soukromých subjektů byla skutečně významná.

A o jakých společnostech je vlastně řeč? Mezi partnery oslav jsou jak místní drobní živnostníci a zavedené firmy, které můžeme nazvat lokálními patrioty, tak i nadnárodní společnosti s podnikatelskými vazbami na náš region:

RWE – ZAT – Severočeské doly – RWE Gas Storage -  Středočeský kraj – Ministerstvo kultury -  Beko – Polycasa – 1.SčV – Silmet – J.K.R. - Primagra – Tip games - SVZ centrum – Pb tisk – Drupol – CVP Galvanika Příbram – Ravak – Dřevovýroba Wimmer – Ligmet – Wheelabrator – Halex-Schauenberg – Auto-Poly – Čip – Geodis – Revel – Zeman maso-uzeniny – Dorys CZ – Steiner-Makovec – POGRR - Komerční banka - Vojenské lesy a statky ČR -  Euro Sitex  - Květiny U Rožců – Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje – Generali – Nadace SYNOT

Všem, kteří oslavy našeho města již podpořili či průběžně podporují, upřímně děkujeme a vážíme si jejich zájmu!

Stručné představení hlavních partnerů oslav
RWE

RWE patří mezi pět největších evropských elektrárenských a plynárenských společností. Podniká ve výrobě, obchodu, přepravě a zásobování elektřinou a plynem. V České republice se jedná o největšího obchodníka se zemním plynem. Podnikání RWE v Česku stojí na čtyřech hlavních pilířích - dodávkách zemního plynu a elektřiny, distribuci plynu, skladování plynu v podzemních zásobnících a výrobě tepla a elektřiny. Veškeré aktivity RWE na českém trhu řídí společnost RWE Česká republika. Skupina RWE v Česku zaměstnává více než 4300 lidí. RWE je také největším tuzemským provozovatelem podzemních zásobníků plynu. Šest zásobníků RWE Gas Storage disponuje skladovací kapacitou 2,7 mld. m3.

ZAT
Společnost ZAT sídlící v Plzni a Příbrami je nejstarší českou firmou v oboru automatizace technologických procesů s více než padesátiletou historií. Dodává vlastní i cizí řídicí systémy pro náročné technologie s dlouhým životním cyklem a s vysokými nároky na spolehlivost a bezpečnost. Každoroční mnohamilionové investice do vývoje řadí ZAT mezi nejúspěšnější výrobce specializovaných řídicích systémů v Evropě, zároveň je největší českou firmou v oboru automatizace technologických procesů s vlastním řídicím systémem.

Severočeské doly
Předmětem podnikání společnosti Severočeské doly a.s. je zejména těžba, úprava a odbyt hnědého uhlí a doprovodných surovin. Svou těžební činnost provozují v Severočeské hnědouhelné pánvi na dvou odloučených lokalitách Tušimice a Bílina. Doly Bílina jsou producentem nízko sirnatého tříděného a energetického uhlí. Doly Nástup Tušimice produkují především energetické uhlí. Společnost ročně produkuje řádově 23 mil. tun uhlí a je největším producentem hnědého uhlí v České republice.

Zuzana Kučerová, vedoucí odboru kancelář města
 
 zuzana.kucerova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 319
 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 2018 | Aktualizováno: 29. 07. 2016