Ostrůvek Nového rybníka je z důvodu hnízdění labutí dočasně uzavřen

 

Jak již Sportovní zařízení města Příbram informovala, na ostrůvku Nového rybníka se zahnízdily labutě. Z důvodu bezpečí nejen labutí a jejich zatím nevylíhnutých mláďat, ale i samotných návštěvníků, je nyní lávka k ostrůvku dočasně uzavřena.

„Během středy jsme zaznamenali zvýšený výskyt osob a jejich nevhodné chování v bezprostřední blízkosti labutí hned několikrát. Zasahovat musela i městská policie. To nás dovedlo k přesvědčení, že nejlepším řešením je přístup na ostrůvek dočasně zcela znemožnit,“ říká vedoucí areálu Nový rybník Petr Trojan

Apelování na návštěvníky, aby brali na labutě ohled a ostrůvku se raději vyhnuli, nemělo bohužel moc velký účinek. Proto byla dnes ráno provedena demontáž prken z lávky, takže se na ostrůvek nedá dostat. „Věřím, že návštěvníci toto omezení, které potrvá zhruba do konce května, chápou a budou ho respektovat,“ říká ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba.

Návštěvníci si často neuvědomují, že jejich chování může ublížit nejen zvířatům, ale i jim samotným. Labutě dokáží v případě ohrožení způsobit ošklivá zranění a případy napadení člověka v důsledku strachu o své mladé nejsou vzácností. Labutě si jednoduše chrání své soukromí a hranice mezi tím, co už je příliš a co ještě snesou, je velmi tenká. 

 

Bc. Miroslava Poláková
Tisková mluvčí
Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII
tel. č.: 318 621 384, mob.: 773 041 753

 

Oficiální webové stránky SZM Příbram: www.szm.pb.cz

Oficiální FB stránky SZM Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram 

 

 

 

 Počet zobrazení: 225 | Aktualizováno: 11. 04. 2019