Otevření odpočinkové zóny u Čekalíkovského rybníka

0 0 0

 

V tomto týdnu se dokončují poslední práce na revitalizaci oblasti Čekalíkovského rybníka. V sobotu 27. května bude prostor otevřen veřejnosti.

 

Město Příbram má na svém území několik rybníků, jedním z nich je Čekalíkovský rybník, který se nachází mezi ulicemi Březnická a Milínská. Rybník byl dlouhé roky ve stavu, kdy si jen málokdo z nás dokázal představit jeho potenciál. Celá oblast, kdy na zarostlý rybník navazovala „skrytá“ zahrádkářská kolonie, v posledních dvou letech zcela změnila podobu. Nevzhledná, neprůchozí část našeho města je nově zajímavým místem k odpočinku. 

„Zrevitalizovaný prostor Čekalíkovského rybníka a jeho okolí je dalším obratlem Zelené páteře města, tedy oblasti podél Příbramského potoka. Na rozdíl od nedalekého sportovně rekreačního areálu Nový rybník je toto místo zamýšleno jako místo odpočinkové s několika herními prvky,“ říká na úvod starosta města Jan Konvalinka

Revitalizace celé oblasti byla rozdělena do dvou částí – první se týkala odbahnění a úpravy samotného rybníka, druhá pak úpravy okolí. Ve druhé části se řešil nejen nový park, herní prvky, zeleň, ale vybudována byla také dvě nová parkoviště s celkem 45 parkovacími místy. Součástí parku je mobiliář, altán, mola, herní prvky a dodána bude ještě skluzavka. 

„Tento park je odkazem na naše partnerství s italským městem Valle di Ledro. S ohledem na společnou historii byla oblast nově pojmenována Park Valle di Ledro, a v sobotu 27. května při slavnostním otevření místa veřejnosti bude také odhalena socha, kterou Příbrami do tohoto parku nechali vyrobit právě italští partneři. Sobotní program bude zahájen v 15.00,“ dodal starosta Konvalinka.

 

Eva Švehlová, DiS. 
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Čekalíkovský rybník 1   Čekalíkovský rybník 2   Plakát

 Počet zobrazení: 1213 | Aktualizováno: 22. 05. 2023