Parkovací zóny

 

Na jaře letošního roku byl ve městě zaveden nový systém placeného parkování. S ohledem na situaci, kdy je téměř nemožné v určitých lokalitách zaparkovat, byla parkoviště rozdělena dle atraktivity do tzv. parkovacích zón – červené, modré a zelené.

V některých místech parkovací zóny již v minulosti byly osazeny parkovacími automaty, jinde jsme na zavedení parkovacích automatů či závor museli počkat. Nyní se téměř všechny změny chýlí ke konci a motoristé by měli bedlivě sledovat dopravní značky informující o nutnosti platby za parkovné. Tyto nové značky zároveň informují, ve které parkovací zóně se nacházíte a kolik za hodinu parkování zaplatíte. Zde je nutné připomenout, že nově je možné parkovné platit také pomocí mobilních aplikací.

Ve městě i nadále zůstávají volná parkoviště, která můžete využívat. Jde například o parkoviště na autobusovém nádraží, nová parkoviště P+R, parkoviště na Flusárně a většina míst v oblasti sídliště, Drkolnova a Křížáků.

Na parkovištích jsme se v posledních týdnech dočkali nového vodorovného značení. Novinku jste jistě zaznamenali také na náměstí T. G. Masaryka. Zde mnozí motoristé nerespektovali systém parkování a svými automobily uprostřed parkoviště komplikovali situaci ostatním řidičům. Nově tedy středem parkoviště vede žlutá klikatice, která zakazuje parkování v tomto prostoru.

„Parkování ve městě je problematika, která nebude nikdy vyřešena k plné spokojenosti všech. Spolu se spuštěním nové MHD se v budoucnosti zřejmě spustí i další vlna reorganizace parkování v Příbrami. Budou pravděpodobně zavedeny nové zóny a nová placená parkovací místa. Smyslem těchto organizačních opatření by měla být podpora MHD na úkor automobilů v centru města. To je trend, který se dotýká nebo v budoucnu dotkne prakticky všech měst nejen v ČR, ale v celé Evropě,“ uvedl k parkování v Příbrami starosta města Jindřich Vařeka.

 

Červená parkovací zóna

 – nám. T. G. Masaryka, 25 Kč/h bez možnosti vydání rezidentní karty. Parkovací automat je v provozu ve všední dny v čase od 8 do 16 hodin.

 

Modrá parkovací zóna

– parkoviště Uran, nám. 17. listopadu, ul. Osvobození, ul. Legionářů, okolí Zámečku, Václavské náměstí, ulice Střelecká, Zahradnická, Gen. R. Tesaříka, Jiráskovy sady, Zlatý kříž, Hornické náměstí, u nemocnice, u Hvězdičky. Modrá zóna je zpoplatněna částkou 15 Kč/h a je zde možnost koupit si rezidentní kartu. Parkovací automat je v provozu ve všední dny od 7 do 18 hodin a v sobotu od 7 do 12 hodin.

 

Zelená parkovací zóna

– ul. Fibichova a ul. Primáře Trnky (parkoviště pod hřbitovem). V zelené zóně je poplatek 15 Kč/h, maximálně pak 30 Kč/den. V této zóně si můžete přímo v parkovacím automatu zakoupit za 120 korun měsíční parkovací kartu, která vám ovšem nezajišťuje parkovací místo. Parkovací automat je v provozu ve všední dny od 7 do 18 hodin a v sobotu od 7 do 12 hodin.

  

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu 
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribramPočet zobrazení: 5305 | Aktualizováno: 05. 12. 2018