Parkování v Příbrami bude možné od 1. června zaplatit bezhotovostně

 

Z důvodu přechodu města Příbram na nový režim parkování dojde také k rozšíření možnosti úhrady za parkovné - vedle klasického placení mincemi u parkovacího automatu bude od 1. června k platbě možné využít i moderní technologie a platit jednoduše, pohodlně a bezpečně on-line.

Moderní technologie přitom mají nespočet výhod, od té fádní, že není potřeba nosit po kapsách či shánět po obchodech drobné na automat, až po skutečnost, že nově lze bezhotovostní platbu uskutečnit v řádu sekund. K bezhotovostní platbě prostřednictvím virtuálního platebního terminálu budou moci řidiči použít karty Visa, MasterCard či palivovou kartu CCS.

„Systém zároveň umožní kdykoliv a odkudkoliv on-line prodlužovat potřebnou délku úhrady za parkovací místo. Naprosto tak řidiči odpadá stres, že nalezne pokutu od městských strážníků,“ upozorňuje na další z předností systému starosta města Příbram Jindřich Vařeka s tím, že zakázku pro město realizuje firma FT Technologies, a. s.

Informace o platbě za parkování bude zaznamenána rovněž v informačním systému MP Manager, který využívá Městská policie Příbram, a strážníci si tak jednoduše provedenou platbu ověří. „Řidiči, kteří si koupí parkovací lístek za hotovost v automatech, přitom stále mají povinnost jej umístit za čelní sklo svého vozidla,“ doplňuje Vařeka.

Do Univerzálního platebního portálu, jak se systém nazývá, se budou moci řidiči přihlásit buď přes oficiální internetové stránky města na adrese parkovani.pribram.eu, nebo vyhledáním konkrétního parkoviště na serveru mapy.cz. Další z možností bude načtení jednoho z unikátních QR kódů, které budou vytištěné na automatech v jednotlivých parkovacích zónách. Poslední možnost úhrady bude přes mobilní aplikaci Virtuální parkovací hodiny, která je prozatím ke stažení pouze pro mobilní operační systém Android. 

 

 

Jak celý systém funguje? 

Řidič si ve svém mobilním telefonu při prvním přihlášení nadefinuje registrační značku vozidla (může mít až tři a z nich si při platbě vybírá) a čísla platebních či palivových karet – v systému si tak vytvoří svůj zabezpečený „virtuální účet“, jenž není zneužitelný ani v případě, že o svůj přístroj přijde. Při platbě se k němu dostane buď načtením adresy parkovani.pribram.eu (tu si může umístit na ploše svého přístroje), vyhledáním místa na Mapy.cz nebo načtením QR kódu ze samolepky umístěné na parkovacím automatu nebo použije aplikaci Virtuální parkovací hodiny (pouze pro Android). Při platbě parkovného si jen vybere registrační značku vozidla, kterým právě parkuje, konkrétní platební či palivovou kartu, a je hotovo! Účetní doklad mu automaticky přijde do e-mailu. Pohodlné čtyři kliknutí v telefonu zabere několik sekund. 

Více o změnách v parkování najdete zde: https://pribram.eu/aktualni-temata/radni-rozhodli-o-uprave-rezimu-placeneho-parkovani-v-pribrami.htm 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí 
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribramPočet zobrazení: 3377 | Aktualizováno: 29. 05. 2018