Patnáct let Centra adiktologických služeb Magdaléna Příbram

 

U příležitosti oslavy 15. narozenin Centra adiktologických služeb Magdaléna Příbram (dále CAS) a otevření nové ambulance pro dorost a dospělé se v Příbrami konal Den otevřených dveří. Návštěvníci měli unikátní příležitost prohlédnout si nové prostory ambulance a blíže se seznámit s programy, které příbramská pobočka nabízí.

CAS Příbram poskytuje terénní služby a provozuje kontaktní centrum pro aktivní uživatele návykových látek a gamblery. Ti zde mohou využít možnosti sociálního poradenství a podpory v nouzi.

Adiktologické služby, které CAS Příbram poskytuje, jsou pro město velmi důležité a ve spolupráci s jeho zaměstnankyněmi budujeme protidrogovou politiku města Příbram. Děkujeme Centru za dosavadní práci a těšíme se na spolupráci v dalším roce,” říká místostarostka města Příbram Alena Ženíšková.

Nově se příbramské prostory rozrostly o adiktologickou ambulanci pro jednotlivce i rodiny, které se potýkající se závislostí. Jde o jednu z mála ambulancí v České republice poskytující rozmanité služby klientům již od věku patnácti let - například individuální psychoterapii, krizovou intervenci, sociální a právní poradenství, konzultaci s psychiatrem či prevenci relapsu.

“Rozšíření portfolia našich služeb o adiktologickou ambulanci je pro nás výzvou a závazkem vůči klientům, kterým můžeme pomoci z bludného kruhu závislosti. Patnáct let CASu a stovky klientů, kterým jsme již pomohli, jsou pro mě důkazem toho, že naše práce má opravdu smysl,” dodává Hana Vavřincová, vedoucí Centra adiktologických služeb v Příbrami.

“V CASu Příbram se vždy cítím jako doma. Je neuvěřitelné, kam se úroveň poskytovaných služeb během patnácti let posunula a přeji Centru jen to nejlepší do dalších let,” říká jedna ze zakladatelek adiktologických služeb v Příbrami Petra Belková.

Za Magdalénu, o. p. s.
BcA. Martina Malinová
PR manažerka
malinova@magdalena-ops.cz 

 

 

 Počet zobrazení: 1974 | Aktualizováno: 13. 12. 2017