Peklo se na Nováku rozpoutá již tuto neděli

 

Už jste slyšeli, že cesta do Ráje povede o letošních Vánocích přes Novák? A rovnou přes Peklo! Hned druhý den po zahájení adventu si Mikuláš, čerti a andělé dají sraz v příbramském rekreačním areálu Nový rybník. Bude to poprvé, kdy tento prostor ožije i v zimě.

Celý program se v neděli 3. prosince odehraje na jižní straně areálu, v blízkosti kamenného pódia. Odvážní se dostanou čertovskou stezkou přímo k Peklu s kouřícím kotlem plným voňavé polévky a v Ráji zase děti čeká Mikuláš, aby posoudil, kdo byl v průběhu roku hodný a kdo ne. Vzhledem k tomu, že počasí lze očekávat jakékoliv, pořadatelé doporučují pevnou, sportovní obuv a velmi teplé oblečení.

„Pro letošek jsme chtěli vyzkoušet zase něco trochu jiného. Prostor přírodního areálu na Nováku byl kolem Vánoc vždy opomíjen, proto máme v úmyslu ho letos trošku oživit,“ s úsměvem vysvětlila místostarostka města Příbram Alena Ženíšková a dodala, že vůbec poprvé bude také v areálu ozdoben a slavnostně rozsvícen vánoční strom. K tomu se využije jeden ze stávajících vzrostlých jehličnanů. Nádherné ozdoby na něj z recyklovatelných materiálů vyrobily děti ze ZŠ Bratří Čapků a ZŠ pod Svatou Horou.

Součástí zábavního odpoledne a podvečera budou hry, soutěže a pyrotechnická show. „Chybět nebudou ohně a řinčení řetězů s ďábelským hudrováním, prostor kolem rybníka bude nasvětlen loučemi, zavoní čertovský guláš a všichni se budeme společně tak trochu bát,“ doplnila místostarostka s tím, že zváni jsou malí i velcí, kteří si chtějí užít s čerty, anděly a Mikulášem příjemně dobrodružné předvánoční řádění.

Akci pořádá město Příbram, Sportovní zařízení města Příbram, Centrum sociálních a zdravotních služeb a Sbor dobrovolných hasičů Březové Hory. Začíná se v 16 hodin, vstup zdarma. 

Informace o akcích během Vánoc v Příbrami 2017 naleznete zde: www.vanoce.pribram.eu

Kde je areál Nového rybníka?
GPS: 49.6756381N, 14.0039794E

Kde zaparkovat?
* Parkoviště u Minigolfu, vjezd z Milínské ulice (silnice I. třídy č. 66)
* „Stará“ Milínská
* Parkoviště před čerpací stanicí MOL „Flusárna“
* Parkoviště před viaduktem v ulici Březnická
* Parkoviště vedle zimního stadionu v ulici Legionářů

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 

 

 Počet zobrazení: 1134 | Aktualizováno: 28. 11. 2017