Poznej Příbram patří mezi top 10 instagramových účtů

 

Město Příbram získalo sedmé místo v soutěži Zlatý lajk zaměřené na sociální sítě. 

Profil @poznejpribram patří mezi top 10 instagramů velkých měst. Spolek Kvalikom pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj hodnotil v soutěži Zlatý lajk kvalitu instagramových účtů českých měst s více než 10 tisíc obyvateli. Nejlepší instagramový účet ve stejné kategorii má Kadaň, druhá je Praha, třetí Olomouc. 

V rámci kraje se profil @poznejpribram umístil na 2. místě.

 

„Velmi originální projekt @poznejpribram se vymyká běžným instagramovým účtům měst a obcí. Vytvořil zcela nový koncept poznávání města prostřednictvím sociální sítě. Profil Poznej Příbram je opravdu velmi originální, kvalitně zpracovaný a mimořádně edukativní,“ uvádí odborná porota ve svém hodnocení

Příbram na svých sociálních sítích směrem k turistům komunikuje od roku 2017. Místo toho, aby vystupovalo jako infocentrum městského úřadu, začalo budovat značku „Poznej Příbram“. V Příbrami se narodila nebo působila řada zajímavých osobností – na některé se zapomnělo, některé nemá veřejnost spojené s Příbramí. Město Příbram se rozhodlo vzbudit patriotismus ve svých obyvatelích a zvědavost v turistech a vydalo se po stopách těchto osobností. 

„Chceme vytvářet pozitivní obraz města a jeho okolí, ale také přilákat do Příbrami nové turisty. Pravidelná měsíční témata se v minulosti věnovala například příbramským domům, loni jsme zase přinášeli sousedské příběhy zajímavých lidí, kteří žijí mezi námi,“ řekla Zuzana Kučerová, vedoucí Odboru kancelář města.

„Rozhodli jsme se hrdě přihlásit k historickým osobnostem a zároveň Příbramanům ukázat, že mají být na koho pyšní. Zároveň jsme se chtěli odlišit od komunikace jiných měst a nestavět obsahovou strategii na atraktivních fotkách městské architektury a krajiny,“ uvedl Václav Bešťák, autor projektu

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

 

Foto: Karolina Ketmanová

 

Instagram Poznej PříbramPočet zobrazení: 366 | Aktualizováno: 12. 04. 2021