Poznejte ulice Příbrami

 

Víte, po kom se jmenují příbramské ulice? U některých názvů je to zcela jasné, některé by si zasloužily více pozornosti. Té se jim nyní dostane díky projektu Poznejte ulice Příbrami.

 

V rámci zmíněného projektu budou na některých místech pod tabulky se jménem ulice umístěny dodatkové tabulky vysvětlující pojmenování ulic a jiných veřejných prostranství. Na vytipování nejvýznamnějších míst město spolupracovalo s ředitelem Státního oblastního archivu v Praze Danielem Doležalem, který vytvořil seznam 30 míst, a to včetně stručného popisku historického kontextu pojmenování. 

„Řada ulic v Příbrami nese název po bývalých starostech, osobnostech spjatých se slavnou hornickou minulostí nebo umělcích, pro které byla Příbram inspirací. Myslím, že doplnit název ulice vysvětlením, aby nebyl pro současnou i budoucí generaci jen prázdným pojmem, je chvályhodný počin,“ kvitoval nápad kulturní a letopisecké komise starosta města Jan Konvalinka

Dodatkové tabulky budou velikostně shodné s oficiálním uličním značením. Provedeny budou v bílé barvě s černou obrubou a černým nápisem. Instalace dodatkových tabulek, které budou obvykle na začátku a konci ulice, začne v letošním roce. „První část dodatkových tabulek bude na domech umístěna do konce letošního roku, druhá poté v roce příštím,“ dodává starosta s tím, že u některých míst je potřeba souhlas památkové péče. 

Ulice a náměstí, kde by měly být tabulky umístěny: Q. M. Vyskočila, Sevastopolské náměstí, Kpt. Olesinského, Hlinomazova, Střelecká, Václavské náměstí, náměstí dr. Josefa Theurera, náměstí Arnošta z Pardubic, Hrabákova, Mariánské údolí, Charvátova, Gen. R. Tesaříka, Špitálská, náměstí Hynka Kličky, náměstí J. A. Alise, Mixova, Prof. Karla Pobudy, Heyrovského, Šemberova, Václava Šáry, Karla Hojdena, náměstí Fráni Kučery, Plynárenská, Hermíny Týrlové, Na Flusárně, Primáře Václava Trnky, Podskalí, Kollerova, Klaudova. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 Počet zobrazení: 1048 | Aktualizováno: 29. 05. 2020