Prázdninový provoz školních hřišť

Školní hřiště při základních školách budou v době letních školních prázdnin otevřena pro veřejnost

Sportovní areály u základních škol v Příbrami budou veřejnosti přístupné i během letních prázdnin. Rozhodli o tom radní na svém posledním jednání. Hřiště budou pro veřejnost otevřena od 1. července do 31. srpna vždy od 8:00 do 20:00 hodin. Přístupná budou hřiště u ZŠ Jiráskovy sady, ZŠ Březové Hory, ZŠ Bratří Čapků a hřiště u ZŠ ve Školní ulici.

„Věřím, že zpřístupňování školních hřišť se setká u veřejnosti s pozitivním ohlasem. Dětem a mládeži bude během prázdnin umožněno smysluplně a bezpečně trávit volný čas, což by mělo přispět k minimalizaci projevů rizikového chování,“ uvedl v této věci starosta města Příbrami Jindřich Vařeka.

Technické služby zařídí instalaci přenosných odpadkových košů a po dobu provozu hřišť budou zajišťovat jejich denní úklid. Odbor správy majetku osadí po jedné mobilní buňce WC na každém hřišti a Městská policie Příbram zajistí odemykání a zamykání hřišť. Bude také věnovat školním hřištím po uvedenou dobu prázdnin každodenní zvýšený dohled. U každého hřiště bude umístěna informační tabule s provozním řádem hřiště a kontakty, na které se lze v případě nouze obracet.

Sportovní areál pod Svatou Horou v Příbrami mají ve správě Technické služby města Příbrami. V průběhu školního roku je toto hřiště v pracovní dny zadáno pro školy, ale po 14. hodině je volně přístupné pro širokou veřejnost. Během letních prázdnin bude tento areál pro veřejnost otevřen od 8:00 do 20:00 hodin.

Pavlína Svobodová
tisková mluvčí
Tel.: 318 402 240
Mobil: 778 533 976

 Počet zobrazení: 2074 | Aktualizováno: 15. 05. 2015