Představujeme cyklistickou budoucnost

 

Cyklistika je stále oblíbenější sport i pro obyvatele Příbrami. Rozvoj cyklistiky  v našem městě, stejně jako tvorba cyklistických tras či budování zázemí, je zpracován v Cyklistické koncepci města, která bude veřejnosti představena 30. října.

„Návrh na zpracování cyklokoncepce vyšel z participativního rozpočtu. Je to úžasná myšlenka, které jsem se jako cyklista chopil. Ve spolupráci s Jaroslavem Martinkem ze spolku Partnerství pro městskou mobilitu jsme se do tvorby cyklokoncepce pustili. Dnes je cyklokoncepce hotova a prodiskutovat ji s námi veřejnost může ve středu 30. října od 17 hodin. Je důležité, abychom slyšeli zpětnou vazbu od těch, kdo se ve městě a jeho okolí na kole pravidelně pohybují,“ zve na středeční veřejné projednávání místostarosta Martin Buršík.

Zpracovaný dokument je možné prostudovat na webových stránkách města. Jak bylo zmíněno, autorem cyklokoncepce je Jaroslav Martinek, který na kole v našem městě a jeho okolí strávil hodiny času, aby odhalil možnosti, jakým způsobem cyklistickou dopravu udělat bezpečnou a zábavnou. Při besedě se samozřejmě budou projednávat připomínky a podněty občanů.

„Všichni, kteří by si přáli jezdit na kole na úřady, do školy, do práce…, a teď nemohou, ať přijdou za námi na besedu,“ dodává Martin Buršík.

Veřejná beseda na téma Cyklistická koncepce města se koná ve středu 30. října od 17 hodin v jednacím sále města Příbram, nám. T. G. Masaryka 121 (bývalá budova Rudných dolů). Bude také přenášena on-line

 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 1072 | Aktualizováno: 24. 10. 2019