Při čtvrtém ročníku putuje ocenění do oblasti zdravotnictví

0 0 0

 

Již počtvrté se v Příbrami bude předávat Cena města Příbrami. Porota vybírala z dvacítky nominovaných, konečné slovo budou mít opět zastupitelé.

 

Do čtvrtého ročníku Ceny města Příbrami veřejnost nominovala dvacet osobností spjatých s naším městem napříč všemi sférami. Porota v letošním roce vybrala osobnost z oblasti zdravotnictví, v pondělí 22. dubna budou tuto nominaci schvalovat zastupitelé. 

„V seznamu nominovaných jsou jak jména, která se každoročně opakují, tak jména, která se objevují nově. Letos byl seznam pestrý – jsou v něm osobnosti z oblasti sportu, zdravotnictví, kultury, školství, politiky a dalších. Mám tu čest zasedat v porotě, která diskutuje nad každým jménem v seznamu. V letošním roce se do užšího výběru dostala dvě jména s tím, že ve čtvrtém ročníku Ceny města Příbrami byl komisí navržen MUDr. Michal Bodnár, emeritní primář očního oddělení v Příbrami. Nominanta schválila rada města a poslední schvalování nás čeká při pondělním jednání zastupitelstva,“ říká starosta Jan Konvalinka

Předání samotného ocenění probíhá při závěrečném koncertu Hudebního festivalu Antonína Dvořáka, který letos připadá na 4. června. 

Cena města Příbrami, skleněná trofej a pamětní list, se bude letos předávat počtvrté. Připomeňme tedy osobnosti, které již oceněny byly. V prvním ročníku byly předány tři ceny, v dalších letech se vybírala pouze jedna osobnost.

  • Rok 2021 – Hana Ročňáková, Josef Velfl, Antonín Dvořák III. (in memoriam)
  • Rok 2022 – Jiří Dohnal
  • Rok 2023 – Ján Chvalník st. 

„Na podzim letošního roku bude opět možné navrhovat osobnosti na udělení ocenění, již nyní tedy máte možnost sledovat dění a přemýšlet o tom, kdo by si cenu města zasloužil. Dle mého je v našem okolí takových osobností celá řada,“ dodal starosta Konvalinka. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

Cena města Příbrami

 Počet zobrazení: 184 | Aktualizováno: 18. 04. 2024