Příbram představuje slavné rodáky a osobnosti. Na sociálních sítích

0 0 0

 

Někteří příbramští rodáci přesáhli svým významem místo, kde působili. Jiní naopak zasvětili svoje dílo rodnému kraji, aby přesáhli dobu, v níž žili. Město Příbram chce životy těchto historických osobností připomenout, a to na sociálních sítích v nové kampani městského infocentra. Její součástí bude i série fotografií míst, která jsou v Příbrami s těmito osobnostmi spojená.

Pod značkou „Poznej Příbram“ vstoupilo Infocentrum Městského úřadu Příbram na sociální sítě začátkem listopadu 2017. Kromě dlouhodobé komunikace s návštěvníky a turisty se infocentrum věnuje i dílčím aktivitám, jednou z nich je nová kampaň „Je koho poznávat“. Jejím cílem bude přiblížit životy významných historických rodáků a osobností, které v Příbrami tvořily nebo si město a zdejší kraj zamilovaly. „Chceme se hrdě přihlásit k historickým osobnostem, které měly vztah k Příbrami, a zároveň obyvatelům Příbrami ukázat, že mají být na koho hrdí,“ vysvětluje Dagmar Bětíková z infocentra.

 

Každý měsíc představíme jednu osobnost

Každý měsíc bude věnován jedné osobnosti, například v prosinci 2017 se fanoušci seznámili s grafikem a malířem Karlem Hojdenem. Mimo jiné prostřednictvím zajímavých citátů nebo ukázek z jeho díla. Důležitou součást celé komunikace představují fotky, které zachycují místa v Příbrami spojená s těmito lidmi. „Vydali jsme se po stopách osobností a netradičním způsobem vyfotili skutečná místa, kde tito lidé žili nebo která jsou s jejich životem přímo propojena. Jako třeba rodné domy, školy nebo oblíbená místa,“ přibližuje Bětíková. „Pokud se někdo nechá inspirovat a naplánuje si po těchto místech procházku, pak jsme splnili cíl.“

Autorkou fotek je Karolina Ketmanová, na jejíchž snímcích se města často objevují. Spolupodílela se například na knize O městech a lidech. Místo klasického fotoaparátu se ale tentokrát rozhodla pro mobilní telefon. „Chtěla jsem, aby fotky vypadaly na sociálních sítích přirozeně.“ Telefon je podle ní pohotovější, umožňuje rychlejší editaci a v online prostředí fotky působí autentičtěji. „Svoje foťáky miluju, ale v tomto případě se mobil ukázal jako dobrá volba,“ vysvětluje a dodává: „Příbram na mě udělala velký dojem se svými uličkami, nádhernou Svatou Horou i fantastickými industriálními památkami z hornické historie.“

Poznej Příbram lze sledovat na Facebooku (www.facebook.com/poznejpribram), vizuálněji zaměřený obsah také na Instagramu (www.instagram.com/poznejpribram). Na webu infocentra (www.poznejpribram.cz) pak na čtenáře čeká kromě praktických informací také magazín s tematickými rozhovory, články a inspiracemi na výlety.

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí 
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

  

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 2262 | Aktualizováno: 23. 01. 2018