Příbram vydává stříbrné pamětní medaile k 800. výročí města

Vydání stříbrných pamětních medailí je dalším počinem města Příbrami k oslavám, kterými si v letošním roce připomínáme 800 let od první písemné zmínky. Medaile o průměru 40 mm budou raženy v omezeném počtu 350 kusů. Očekává se, že vzhledem k jejich pozdější numismatické hodnotě budou brzy po vydání na trh rozprodány. Stříbrné medaile dodá spolek Numismatika Příbram a jejich prodejní cena je stanovena na 1780 Kč za kus.

Autorem výtvarného návrhu je Ján Chvalník, člen a jednatel spolku Numismatika Příbram. Vyraženo bude 350 kusů stříbrných medailí, z čehož 50 obdrží významné osobnosti města, které budou oceněny u příležitosti 800. výročí. Nominace jednotlivců ze všech oblastí lidského konání budou radě města, resp. zastupitelstvu města navrhovat příslušné komise.

Tři sta stříbrných medailí půjde do volného prodeje. Vzhledem k tomu, že se očekává velký zájem, je v Infocentru Městského úřadu Příbram v Zámečku-Ernestinu veden na prodej medailí pořadník, do kterého se zájemci mohou přihlásit osobně nebo emailem: info@pribram-city.cz. O zahájení prodeje budeme veřejnost včas informovat.

Rada města původně zamýšlela nechat vyrazit i medaile měděné, ale nakonec se vzhledem ke zvýšenému zájmu o stříbrné medaile rozhodla navýšit počet stříbrných a měděné vůbec nevyrobit.

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 3823 | Aktualizováno: 20. 04. 2016