Příbramská svatohorská šalmaj

Dějinný videomaping, historický průvod, hudba, tanec a zábava. To vše a mnohem více můžete zažít na slavnosti hudby, tance, divadla a lidových řemesel. Příbramská svatohorská šalmaj proběhne ve dnech 9. a 10. září 2016 na náměstí T. G. Masaryka a nádvoří Svaté Hory. V sobotu 10. září se uskuteční v rámci slavností Běh hasičů do Svatohorských schodů. Akci pořádá hudební skupina Ginevra v čele s Václavem Plecitým, město Příbram rozpočet akce podpořilo částkou 980 tisíc korun.

Podrobný program

* Přímý přenos – šalmaj bude on-line!
Pro ty z vás, kteří nemohou být přímo na Šalmaji nebo bydlí příliš daleko od Příbrami, je připraven přímý přenos z celé akce přes portál YOUTUBE. Tento přenos zajišťuje v rámci podpory akce GymTV (studentská televize Gymnázia Příbram) pod vedením pana Josefa Fryše. Partnerem a podporovatelem přenosu je Internet Pb. 

Adresy přenosu:
pátek: https://youtu.be/dzbTD11Sw-U
sobota: https://youtu.be/Bikc0Sws4MI 

Běh hasičů do Svatohorských schodů
Běh hasičů do Svatohorských schodů je závod dvojic hasičů v běhu do schodů na příbramskou dominantu – Svatou Horu. Akce připomíná rozsáhlý požár areálu z dubna 1978. Účastníci „v plné polní“ si na vlastní kůži vyzkoušejí, jaké to mohlo být. Běh hasičů do Svatohorských schodů spojuje sportovní i kulturní zážitek v jednom. Účastnit by se měli i hasiči z partnerského města Hoorn.

Vystoupení partnerských měst na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami
10.00–14.00: Folklórní soubor Magura, Kežmarok
tradiční písně a hudebně taneční vystoupení z regionu spišských goralů žijících pod Tatrami

Den železnice v Příbrami a 140 let trati Zdice – Protivín
Připraveny budou jízdy zvláštních parních vlaků do Březnice a Zdic, vyhlídkové jízdy motorových vlaků na vlečku Kovohutě, provoz historické drezíny a další. Návštěvníci Příbramské svatohorské šalmaje mohou zdarma využít zvláštní návratový vlak Jan Muzika, který odjede z Příbrami v 19.10. Tento vlak zastaví ve stanicích Bratkovice, Jince, Lochovice a Zdice. Více informací o programu oslav a jízdách zvláštních vlaků na: www.rpdrahy.wz.cz.

Leták
Plakát

 

Akce si vyžádá dopravní opatření:
Dopravní uzavírky 

 

Fotografie z uplynulých ročníků

 

 

 

 

 Počet zobrazení: 2820 | Aktualizováno: 06. 09. 2016