Příbramské kulturní léto 2017

Příbramské kulturní léto 2017 zahájí Chuck Wansley

Letošní Příbramské kulturní léto, které pokračuje již třetí sezónou, bude mít stejně jako vloni velmi ostrý start. Do Příbrami zavítá hudebník zpoza Atlantiku – v rámci „hvězdného odpoledne“ vystoupí se skupinou Otto Hejnic trio americký zpěvák Chuck Wansley. Koncert se uskuteční v neděli 4. června od 16.00 hodin na náměstí 17. listopadu.

Po velmi úspěšném „malém Hendrixovi“ (Dani Robinson), který představoval hlavní hvězdu loňského zahajovacího koncertu, se tak i letos máme na co těšit. „Přijďte strávit příjemné odpoledne s hudbou. Občerstvení na místě je zajištěno, a pokud se vydaří počasí, bude to velké plus,“ zve všechny zájemce místostarosta města Příbram Václav Švenda s tím, že náměstí 17. listopadu se jako prostor k pořádání akcí tohoto typu osvědčil. „Zaznamenali jsme desítky pozitivních ohlasů od obyvatel našeho města,“ doplnil.

Na další koncert v rámci kulturního léta si počkáme do poloviny prázdnin. „23. července vystoupí opět na náměstí 17. listopadu dechovka Venkovanka z Rožmitálu pod Třemšínem, následně se kulturní léto přesune na náměstí T. G. Masaryka, kde bude nejprve na sklonku prázdnin (27. srpna) dunět rock díky kapelám Uran Uran, Nástroj snahy, CRC – Oldřich Skalický a Origami,“ přidává další informace o programu za pořádající kulturní komisi města Příbram její předseda Jan Cikler. Tradiční bude podle něj i zakončení Příbramského kulturního léta. Tím bude jazzové odpoledne s příbramským Big Bandem, který vystoupí 3. září na náměstí T. G. Masaryka.

 

Zahajovací koncert Příbramského kulturního léta – 4. červen od 16 hodin, náměstí 17. listopadu

Chuck Wansley je vynikající zpěvák s krásným, plným a nenapodobitelným černošským hlasem. Výčet hráčů, se kterými spolupracoval, by vydal na několik stránek. Začínal jako jazzový bubeník a už v osmnácti letech jel světové turné s kapelou Up With People. Poté se v roce 1982 začal v New York City věnovat zpěvu, točil desky pro Motown a řadu významných producentů. A v roce 1984 se přestěhoval do Los Angeles, kde žije dodnes.

Je znám především jako tzv. wedding singer, zpěvák, který nemůže chybět na významných losangeleských výročích, soukromých party a samostatných koncertech. Už to bude kolem 2300 akcí, na kterých vystupoval od USA až po Paříž a Havajské ostrovy a Japonsko. Je zván jako host různých big bandů, ale především on sám vede vlastní Chuck Wansley & his very big band. V tomto skvělém tělese hraje na saxofon například Eric Marienthal, ale působí zde i další velcí hráči. Sluší se také představit složení skupiny Otto Hejnic trio: Otto Hejnic – bicí, Josef Fečo – kontrabas, Stanislav Mácha – piano.

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí  
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 2019 | Aktualizováno: 24. 05. 2017