Příbramské kulturní léto pokračuje Rožmitálskou Venkovankou

I v letošním roce si mohou nejen obyvatelé, ale i návštěvníci města Příbrami užít nedělní odpolední koncerty v rámci Příbramského kulturního léta. Na začátku prázdnin jsme začali tradičně jazzem, pokračujeme 23. července veselou dechovkou z Rožmitálu pod Třemšínem. Akce na náměstí 17. listopadu začíná ve 14 hodin, vstup je zdarma, občerstvení zajištěno.

Rožmitálská Venkovanka za téměř dvě desítky let svého působení odehrála na stovky koncertů po boku nejlepších českých a moravských kapel a dostala se do povědomí mnoha příznivců dechové muziky u nás i v zahraničí. Své posluchače má i v Příbrami, kde se tato kapela setkala se zájmem především starší generace. „Venkovanka v rámci našeho letního programu vystoupí již po třetí. Poprvé to bylo v roce 2015 v areálu dolu Marie a vloni na náměstí 17. listopadu. Ani jedné z akcí nepřálo počasí, proto pevně doufám, že letos to vyjde,“ uvedl místostarosta města Příbram Václav Švenda.

Další koncerty Příbramského kulturního léta
Po koncertu Venkovanky se kulturní léto přesune na náměstí T. G. Masaryka, kde bude 27. srpna dunět rock díky kapelám Uran Uran, Nástroj snahy, CRC – Oldřich Skalický a Origami, a následně sérii koncertů zakončí jazzové odpoledne s příbramským Big Bandem, který vystoupí 3. září opět na náměstí T. G. Masaryka.

 

Příbramské kulturní léto
Kulturní, letopisecká a památková komise RM Příbram na svých jednáních v roce 2015 řešila, jak naložit s tzv. městskými slavnostmi. Nakonec se členové komise dohodli, že bude prospěšnější místo jedné větší akce zorganizovat více malých akcí. Tak postupně vznikl nápad uspořádat příbramské kulturní léto. 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí  
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města

 Počet zobrazení: 1512 | Aktualizováno: 19. 07. 2017