Příbramský advent doprovodí trvalé vánoční trhy

Horký punč, vánoční melodie a slavnostní atmosféra. I když zima o sobě ještě nedala pořádně znát, nejkouzelnější období roku už pomalu klepe na dveře. Také už cítíte vůni skořice, svařeného vína a pražených ořechů? Vybavujete si tu příjemnou předvánoční atmosféru plnou očekávání? Tradiční Vánoce mají pochopitelně svůj rozměr náboženský a duchovní, ale také společenský a kulturní. S tím souvisí i konání trvalých vánočních trhů, které město Příbram zažije letos vůbec poprvé. Advent bude zahájen 26. listopadu.

Zahájení adventu se uskuteční v sobotu 26. listopadu tradičně na náměstí T. G. Masaryka v centru města. Dochází k významné změně oproti minulosti, kdy se konání slavnostní události přesouvá ze čtvrtka na sobotu. Program je koncipován tak, aby si ho diváci mohli užít v poklidu, jak se k adventu sluší a patří. „Stejně jako každý rok, tak i letos Příbram přivítá adventní čas slavnostním rozsvícením vánočního stromu a zapálením první svíce na adventním věnci,“ přiblížil místostarosta Příbrami Václav Švenda s doplněním, že diváci se mají rozhodně na co těšit.

Bohatý kulturní program
„Na zahájení adventu na náměstí TGM vystoupí hudební skupina Ginevra, se svým programem i příbramské školy a v průběhu zábavného programu budou moci diváci zhlédnout i videomapping,“ sdělil místostarosta. Dále budou k vidění andělé na chůdách, iluzionistické vystoupení Martina Kellmana nebo koncert uskupení Tomáš Kočko a orchestr.

Samozřejmostí budou stánky s občerstvením a tradičním vánočním zbožím. Novinkou oproti minulosti bude také Ježíškova dílna pro děti, kde si budou moci vyrobit dárek s vánoční tématikou. Na místě bude také Ježíškova speciální červená dopisní schránka. Děti tam budou moci vhodit svá přání. Po zahájení adventu se Ježíškova dílna i se schránkou přemístí na náměstí 17. listopadu.

 

Vánoční trhy budou od 27. listopadu denně
Když se začalo jednat o tom, na jakém místě v Příbrami otevřít trvalé vánoční trhy, volba padla na náměstí 17. listopadu. „Náměstí bylo dlouhodobě opomíjeno. V letošním roce se ale na tomto místě konalo mnoho kulturních akcí a jejich návštěvnost napověděla, že prostor je mezi lidmi oblíbený,“ zdůvodnil výběr příbramský starosta Jindřich Vařeka a dodal: „Chceme přenést vánoční atmosféru doslova do celého města.“

Trhy kolem velkého nasvíceného vánočního stromu budou mít co nabídnout. Začnou v neděli 27. listopadu a potrvají až do 23. prosince. Prodejní stánky budou vánočně ozdobeny a nasvíceny, v prodeji bude tradiční vánoční sortiment – drobné originální dárky, ozdoby na stromeček, řemeslné výrobky a chybět nebude ani horký punč, svařené víno a dobroty všeho druhu.

Během první adventní neděle vystoupí na slavnostním zahájení trhů děti ze základní umělecké školy, dále hudební skupina Argema, černé divadlo Ilusias s UV show a návštěvníci zhlédnou také ohňovou show.

„Vánoční trhy se v takovém rozsahu v Příbrami nikdy nekonaly, proto doufáme, že tato premiéra naladí návštěvníky na tu správnou a inspirativní vánoční atmosféru,“ doufá místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková. „Nezapomněli jsme ani na zábavu v celém adventním období, kdy se každou neděli až do Vánoc na pódiu na náměstí odehraje rozmanitý program živých hudebních vystoupení,“ doplnila. 

 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 Počet zobrazení: 4767 | Aktualizováno: 03. 11. 2016