Příbramský advent startuje již tuto sobotu

 

Přichází advent a s ním i Příbramské Vánoce. Vánoční strom, jako symbol zahájení adventu, slavnostně rozsvítíme na náměstí T. G. Masaryka v sobotu 2. prosince. 

Program je i letos koncipován na sobotu tak, aby si ho diváci mohli užít v poklidu, jak se k adventu sluší a patří. Program začne na náměstí TGM v 15 hodin, kdy vystoupí kapela Plzeňský mls. Hlavním hudebním hostem bude skupina CK Vokal. Během odpoledne a podvečera se kromě zpívání koled a vyprávění vánočních příběhů budou na jevišti předvádět také folklórní tance a kouzla, k vidění bude iluzionistické vystoupení nebo Betlémský příběh divadla Abraka Muzika. Děti se naučí žonglovat v žonglérské školičce a mohou celé odpoledne tvořit v Ježíškově dílně, která bude otevřena i během bronzového a stříbrného víkendu na náměstí 17. listopadu.

V 18,45 hodin proběhne tradiční adventní zamyšlení faráře, projev starosty města, požehnání adventního věnce a slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Večer na náměstí TGM završí dvě projekce Živého betléma s videomappingovými a světelnými efekty.

I letos se děti mohou těšit na Ježíškovu dílnu. Bude otevřena během zahájení adventu na náměstí TGM, ale i během bronzové a stříbrné neděle na náměstí 17. listopadu. V dílničce si děti s pomocí vyučujících z Domova dětí a mládeže Příbram vyrobí dárek s vánoční tematikou.

Chybět nebude ani Ježíškova pošta. Speciální červená schránka na dopisy pro Ježíška, do které mohou děti vhodit svůj dopis, bude v průběhu tohoto týdne instalována na náměstí 17. listopadu. Pro rodiče bude následně připravena „poštovní“ služba Dopis od Ježíška. Ježíšek uloží odpovědi na dopisy na Městském úřadu Příbram (Tyršova 108, přízemí, Odbor kancelář města) a zde si je rodiče mohou od pondělí 4. prosince vyzvedávat, případně si je mohou stáhnout z webových stránek www.vanoce.pribram.eu.

Během zahájení adventu, ale i během adventních trhů budou opět v prodeji tematické hrnky. Design letošní kolekce dostali na starost žáci příbramských uměleckých a základních škol, kteří porcelán vymalovali vlastními návrhy. Finanční výtěžek z prodeje hrnků půjde na pejsky v lazeckém útulku. Pokud si hrneček odnesete jako vzpomínku, snad se spolu s jeho užíváním přelije příjemná předvánoční atmosféra i do dalších vašich dní.

 

Oznámení o uzavírce komunikací a omezení provozu autobusů 

Z důvodu konání akce „Zahájení adventu v Příbrami 2017“ dojde k následujícím dopravním opatřením:

2.12.2017 od 10:00 h do 22:00 h 
bude uzavřen průjezd okolo náměstí T. G. Masaryka (tj. mezi ul. Milínská a ul. Hailova) včetně parkovacích ploch v celém prostoru náměstí T. G. Masaryka 

2.12.2017 od 18:00 h do 22:00 h
bude uzavřena ulice Milínská, v úseku mezi okružní křižovatkou Milínská, Plzeňská, Hailova až křižovatkou ulic Milínská, Špitálská

Objízdná trasa: ulicemi Špitálská, Čs. armády, Plzeňská - obousměrně

Autobusy MHD linky č. 10A,10B a příměstské autobusy pojedou po objízdné trase.

Nebude obsluhována autobusová zastávka „Příbram, Milínská – T.G.M.“ na nám. T.G.Masaryka. 

 

 

 

Kompletní program letošních Vánoc v Příbrami najdete na adrese: www.vanoce.pribram.eu, případně si můžete vyzvednout programovou brožurku v Infocentru Městského úřadu  v Zámečku – Ernestinu a v Infocentru Knihovny Jana Drdy. 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí  
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 

 

 Počet zobrazení: 1604 | Aktualizováno: 27. 11. 2017