Příbramský den sportu

Příbramský den sportu nabídne soutěže, exhibice i další aktivity

Sobotu 10. června by si měli výrazně poznamenat všichni příznivci pohybu, a nejen oni. Příbram ožije sportem a budou u toho ty nejslavnější osobnosti, které se v uplynulých letech a desetiletích zapsaly do sportovní historie. Olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích Kateřina Neumannová, zlatý fotbalový olympionik Ladislav Vízek, tenisové sestry Plíškovy, český hokejový útočník Jaroslav Bednář a mnoho dalších se již těší, aby návštěvníkům akce v areálu přírodního koupaliště Nový rybník představili své sporty v plné kráse.

Podle pořadatelů se očekává účast až 10.000 návštěvníků především z cílové skupiny rodin s dětmi, mladistvých, seniorů a lidí, kteří mají pozitivní vztah ke sportu. Pod vedením zkušených profesionálů si všichni budou moci vyzkoušet až 40 olympijských i neolympijských sportovních disciplín.

„Vedle zmiňovaných významných osobností se do akce zapojí také sportovní svazy a příbramské sportovní kluby,“ přibližuje příbramská místostarostka Alena Ženíšková a dodává, že areál Nového rybníka se tak na jeden den promění ve velké sportoviště, kde bude možné vyzkoušet si, co daný sport obnáší.

„Vyhraje úplně každý,“ zdůrazňuje Ženíšková s tím, že po absolvování 11 sportovních disciplín bude každý účastník oceněn zlatou medailí. S tou se pak bude moci vyfotit na stupních vítězů.

 

Tváří v tvář slavným sportovním osobnostem
Na mnoha stanovištích a v průběhu dne i na hlavním pódiu budou mít lidé příležitost promluvit si s předními osobnostmi, které se výrazně podepsaly na věhlasu svého sportovního odvětví. Přislíbena je účast bývalého českého fotbalového útočníka a reprezentanta České republiky Horsta Siegla a mimo již v úvodu zmiňovaných sester Plíškových, Kateřiny Neumannové, Jaroslava Bednáře a Ladislava Vízka se také očekává účast někdejší české profesionální tenistky Kláry Koukalové či fotbalového trenéra a bývalého československého fotbalového reprezentanta Františka Straky.

 

Bruslení, 50 trampolínek a charitativní fotbalový zápas
Úžasnou atrakcí bude určitě umělé „ledové“ kluziště, kde si zabruslíte i v parném létě. Plocha o velikosti 8 x 14 metrů bude vybavena i tzv. „radarovou zónou“, která změří přesnost a rychlost střely vypálené na branku. Brusle s sebou, kdo nemá, bude si moci vypůjčit přímo na místě. Další atrakcí bude velká „Jumping Party“ pod širým nebem a s hudbou, při které se bude zároveň cvičit na 50 trampolínkách!

Sportování na Nováku, večerní show v letním kině a ohňostroj
Program na Nováku bude zahájen v 9 hodin ráno, sportoviště budou barevně označena, sportů, které si budou moci malí i velcí vyzkoušet, je opravdu hodně. Fotbal, hokej, americký fotbal, judo, volejbal, gymnastika, atletika, florbal, kanoistika, lukostřelba, cyklistika, golf, aerobik, mažoretky, florbal, box, biatlon, veslování, streetball, šerm, wakeboarding, longboarding, minigolf, pétanque, plavání, tanec a mnohé další. V rámci Dne sportu proběhne také charitativní fotbalový zápas. Pro ty, kteří na Den sportu budou chtít přijet do areálu na jízdních kolech, bude k dispozici hlídané parkoviště.

Po skončení sportování na Nováku bude od 18 hodin program pokračovat v nedalekém areálu Letního kina Příbram. Návštěvníci se mohou těšit na profesionální taneční, sportovní a akrobatickou show. Vrcholem celého sportovního dne i večera bude ohňostroj. Podrobný program připravujeme. Celým dnem i večerem bude malé i velké sportovce provázet dvojice zkušených moderátorů Marcel Forejt a Michal Hrdlička. Vstup na celodenní i večerní program je zdarma. 

 

Den sportu Příbram 2017
- startujeme v sobotu 10. června v 9 hodin, vstupné ZDARMA

Den sportu je unikátní sportovní akce po vzoru olympijských parků, které vznikly při hrách v Riu 2016. Areál Nového rybníka v Příbrami se na jeden den promění ve velké sportoviště, na kterém si návštěvníci vyzkouší více než 40 olympijských i neolympijských disciplín. Cílem akce je vedle zábavy přivést především děti a mládež ke zdravému životnímu stylu a zájmu o pohyb.

Akce se uskuteční v areálu přírodního koupaliště Nový rybník. Hlavní vstup bude z Březnické ulice u železničního viaduktu. Dále bude možné využít vchod z Milínské ulice (u minigolfu).

Návštěvníci mohou využít tato parkovací místa:
- parkoviště před čerpací stanicí MOL "Flusárna"
- parkoviště před viaduktem v ulici Březnická
- parkoviště vedle zimního stadionu v ulici Legionářů
- parkoviště před plaveckým bazénem
- parkoviště před Kulturním domem
- k parkování bude možné využít i silnici I. třídy vedoucí do Milína

 

Doprovodný program akce Den sportu Příbram 2017
- DJ a sportovní moderátor
- Soutěže
- Účast osobností z oblasti sportu na jednotlivých sportovištích
- Rozhovory a autogramiády s osobnostmi z oblasti sportu
- Doprovodná vystoupení (např. akrobatický aerobik, vystoupení místních sportovních klubů, hudební vystoupení)
- Fotostěna se stupni vítězů
- Chill out zóna 

Více informací zde: http://densportu.pribram.eu  
FB stránky akce zde: https://www.facebook.com/DenSportuPribram

 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí 
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 2097 | Aktualizováno: 10. 05. 2017