Příbramský půlmaraton se běží tuto sobotu

Příbramský půlmaraton se běží tuto sobotu. Starosta Vařeka si už koupil tenisky.

Vůbec poprvé se město Příbram stane v sobotu 18. června dějištěm běžeckého půlmaratonu. Do hlavního závodu, jednadvacet kilometrů dlouhé trati, jsou již přihlášeny více než dvě stovky běžců. V rámci podniku se uskuteční i půlmaraton štafet. Ten, kdo si chce vyzkoušet atmosféru velkého závodu a netroufne si na půlmaraton, může zkusit dvoukilometrový Fitness běh. Připraveny jsou rovněž závody pro děti. Není bez zajímavosti, že na trať závodu nastoupí také příbramský starosta s místostarostou.

Půlmaratonský závod se v Příbrami ještě nikdy neběžel a vzhledem k tomu, že město v těchto dnech slaví 800. výročí, jedná se tedy o vůbec první půlmaraton za uplynulých 800 let. „Rádi bychom založili tradici velkého městského běhu například po vzoru Pražského maratonu či podobných akcí v naší republice,“ uvedl za pořadatelský příbramský Triklub Aleš Barášek s tím, že závod je určený pro několik věkových i výkonnostních skupin. Na své si přijdou profesionální běžci, amatéři, děti, rodiny i firmy a zapojit se mohou i další instituce. „Fitness běh je vhodný pro celé rodiny s dětmi,“ vysvětluje Barášek.

Každý závod musí mít startovní dres s číslem jedna. Na sobotní sportovní akci toto číslo bude patřit příbramskému starostovi, který poběží dvoukilometrový Fitness běh. „Sám sebe považuji za horkého favorita tohoto závodu. Tenisky jsem si již koupil a co se týče taktiky, tak tu mám vypracovanou naprosto skvěle,“ s úsměvem prozradil starosta Jindřich Vařeka a dodává, že se máme na co těšit, protože tuto taktiku během závodu rozvine v plné šíři.

To místostarosta Václav Švenda hlásí, že má natrénováno o něco málo více, a tak poběží rovnou půlmaraton. „Běhám sice jen pro radost a na kratší vzdálenosti, ale premiéra půlmaratonského závodu v našem městě je výzvou, kterou prostě nemohu nepřijmout,“ říká odhodlaně místostarosta.

Okruh půlmaratonové trati o délce cca 5,3 km se poběží celkem čtyřikrát„Kdo si nevěří na celých 21,1 kilometrů, může sestavit tým, ve kterém každý uběhne jen část,“ vysvětluje dále Aleš Barášek a prozrazuje, že na závod čtyřčlenných štafet jsou prozatím přihlášeny na čtyři desítky týmů.

„Máme také skvělou zprávu pro všechny, kteří chtějí běžet na určitý čas nebo naopak nechtějí přepálit začátek,“ doplňuje Aleš Barášek informaci, že o tempo běžců se na Příbramském půlmaratonu budou starat plzeňští TEMPO MAKERS, kteří poběží na časy 1:40, 1:50, 2:00 a 2:15 hodin.

Čas startu hlavního závodu byl pořadateli stanoven na sobotní podvečerní hodinu i s ohledem na to, aby co nejméně omezoval dopravu ve městě. „Děkujeme obyvatelům našeho města za pochopení a věříme, že se zapojí do závodu, nebo se přijdou podívat a zároveň fandit v duchu našeho hlavního hesla Příbram běží,“ dodal na závěr Aleš Barášek.

Do závodu jsou kromě Příbramáků přihlášeni i sportovci z různých koutů naší republiky. Na startovní listině tak budou stát běžci z Prahy, Hradce Králové, Stříbra, Rokycan, Jablonce nad Nisou, Teplic, Českých Budějovic či Strakonic. Závod poběží také zahraniční borci z partnerských měst Příbrami, a to z italského Ledra, francouzského Anoru a německého Freibergu.

A kudy se bude běžet? Trasa půlmaratonu povede z centra města od Hořejší Obory přes náměstí T. G. Masaryka, Jiráskovy sady, Pražskou ulici, Milínskou, Březnickou, náměstí 17. listopadu, kolem aquaparku směrem ke Q-klubu a zpět na Hořejší Oboru. Na náměstí 17. listopadu bude občerstvovací stanice a bude tam probíhat doprovodný program.

Registrace a zpracování výsledků bude zajišťovat firma http://www.sportsoft.cz

Veškeré informace a výsledky budou dostupné v den závodů též on-line na adrese: http://www.pribramskypulmaraton.cz/

PROGRAM:
* Závody dětí: 10:00 h., Dvořákovo nábřeží (Obora),
Vyhlášení výsledků závodů dětí: 13:00 h, náměstí T. G. Masaryka

* Fitness běh: 16:30 h, start Dvořákovo nábřeží (Obora), cíl náměstí T. G. Masaryka

* 1/2 maraton: 18:00 h, start Dvořákovo nábřeží (Obora), cíl náměstí T. G. Masaryka

* 1/2 maraton štafety: 18:00 h, start Dvořákovo nábřeží (Obora), cíl náměstí T. G. Masaryka
Vyhlášení výsledků 1/2 maratonu: 20:30 h, náměstí T. G. Masaryka

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí
 
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 4060 | Aktualizováno: 15. 06. 2016