Příbramský Senior Point oslavil své první narozeniny

Přes 4000 seniorů, více jak 50 společných akcí, 1050 vydaných karet seniora, ale také desítky telefonátů, e-mailů a setkání. Tak by se dal řečí čísel shrnout první rok provozu kontaktního místa Senior Point. Své první narozeniny oslavil ve svých prostorách v Žežické ulici ve čtvrtek 2. února.

Kontaktní místo ale není jen o číslech a statistikách, je o lidech a o jejich přístupu k ostatním. „Když jsme zde na začátku února loňského roku otevírali první středočeský Senior Point, ani v duchu by mne nenapadlo, že bude mít v Příbrami takový ohlas,“ říká Alena Ženíšková, 1. místostarostka města Příbram, která stála u zrodu tohoto místa.

„Přes počáteční obavy a nejistotu, jak novou službu občané přijmou, se nám podařilo nastartovat projekt, který nese své ovoce. Čísla a statistiky jsou jedna věc, daleko víc však vnímám lidskou stránku naší společné činnosti. Ve spolupráci s partnery se podařilo připravit bohatý a pestrý program, ze kterého si může vybrat opravdu každý. Díky úsilí mnoha lidí a především v reakci na velkou poptávku dnes slavnostně otvíráme novou učebnu a další společenské místnosti, které, jak doufám, najdou velice brzo své využití,“ dodává dále Ženíšková.

Nabídka aktivit je opravdu široká, od rukodělných činností, přes počítačové kurzy, tréninky paměti až po kurzy angličtiny a přednášky se zajímavými hosty. „Naslouchali jsme požadavkům seniorů a ve spolupráci s partnery jsme vyladili a připravili bohatý program i pro letošní rok,“ říká Lukáš Vaculík, ředitel projektu Senior Point a dodává: „V uplynulém roce se nám díky městu Příbram, Nadaci ČEZ a Nadačnímu fondu Veolia podařilo realizovat více jak 50 společných akcí. Mnoho seniorů využilo nabídku poznávacích výletů do blízkého i vzdálenějšího okolí, nezaháleli ani ti, kteří se chtěli zdokonalit v rukodělných aktivitách nebo potrápit šedou kůru mozkovou v počítačovém nebo jazykovém kurzu. Věřím, že nabídka na rok 2017 bude stejně zajímavá a lákavá“.

Nově otvírané prostory jsou navíc bezbariérové, takže aktivity Senior Pointu a partnerských organizací bude moci využít ještě více lidí.

  

Senior Point je kontaktní místo pro seniory, kde vyškolená obsluha poskytuje informace a zprostředkuje pomoc seniorům. Nejčastější dotazy se týkají oblasti bezpečnosti, prevence, sociálního systému a v neposlední řadě také právní problematiky, která je hojně využívána. Mezi poskytované služby kontaktního místa patří bezplatný přístup na internet, informační materiály partnerů, nabídka volnočasových aktivit a přednášek.

Kde Senior Point  najdete:
Senior Point Příbram, Žežická 193, 261 01 Příbram VII (pavilon na bývalé 8. ZŠ u Družby)

Kontakty:
tel.: 778 779 898
e-mail: pribram@seniorpointy.cz
http://www.seniorpointy.cz

 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí 
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 

Zleva: ředitel projektu Senior Point Lukáš Vaculík, místostarostka města Příbram Alena Ženíšková, zády stojící vedoucí Senior Pointu Jana Eliášová, ředitel Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbrami Jan Konvalinka a vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Robert Dikan. Zcela vpravo stojí ředitel Centra Rožmitál pod Třemšínem Luboš Halenkovský. Ti všichni si připili u příležitosti oslavy 1. narozenin příbramského Senior Pointu.

 

 

Seniorky připíjí na další rok Senior Pointu.

 

 

Setkání seniorů u příležitosti 1. narozenin příbramského Senior Pointu.

 

 

Na narozeninách vystoupily i děti z MŠ ve Školní ulici pod vedením ředitelky Romany Plecité.


 

Dnes byla také slavnostně otevřena nová učebna a další společenské místnosti. Nově otvírané prostory jsou navíc bezbariérové, takže aktivity Senior Pointu a partnerských organizací bude moci využít ještě více lidí. Pásku slavnostně přestřihly děti.

  

 

Sbor přátelství (Svaz tělesně postižených II.) - hudební, převážně pěvecká skupina slavnost svým vystoupením obohatila. Soubor dirigoval sbormistr František Kubín.

 

 Počet zobrazení: 2862 | Aktualizováno: 02. 02. 2017