Přijďte pomoci uklidit CHKO Brdy

 

Blíží se Den Země. Udělejte něco pro ni i Vy a přijďte nám pomoci uklidit část CHKO BRDY

Internetový portál ObjevBrdy.cz za podpory obcí Bohutín, Láz, Obecnice, Podlesí, Příbram pořádá v rámci oslavy Dne Země v sobotu 21. dubna již druhý ročník jarního úklidu v Brdech. Každý dobrovolník je vítán, akce je vhodná i pro celé rodiny, včetně dětí. Sraz účastníků bude v sobotu 21. dubna v 8 hodin ráno. Místa srazů budou zveřejněna na webu objevbrdy.cz během následujících dnů.

Uklízet se bude ve třech zónách: Oseč–Podlesí, Orlov–Kozičín a Pilská nádrž – Láz. „Není v našich silách organizovat úklid celé CHKO, jde o velmi rozsáhlou plochu. A proto bychom se chtěli poprvé soustředit na tu část, která nám je polohou nejbližší: od Obecnice až po obec Láz na Příbramsku,“ uvedl za pořadatele ze serveru ObjevBrdy.cz Hynek Harvánek s tím, že cílem společné jarní úklidové akce je připravit tuto oblast na zahájení nové turistické sezóny.

Ochranné rukavice i pytle na sběr odpadků dostanou dobrovolníci přímo na místě, město Příbram prostřednictvím Technických služeb následně zajistí svoz nashromážděného odpadu. Na závěr čeká účastníky drobné občerstvení a opékání špekáčků.

Dobrovolníci se mohou registrovat na adrese: info@objevbrdy.cz

„Přijďte nám pomoci a spojte příjemné s užitečným, protože tato úklidová akce není pouze o práci, ale i o čase stráveném na čerstvém vzduchu v krásné brdské přírodě,“ sdělil za město Příbram jeho místostarosta Václav Švenda, který se i letošního úklidu aktivně zúčastní.

Úklidová akce se pořádá u příležitosti Dne Země a je zaměřena zejména na vstupy do CHKO Brdy.

Předpokládaný program, sobota 21. dubna:
8:00                             hromadný sraz na vybraných místech
8:00 až 8:30                rozdělení úklidových tras
9:00 až 14:00              úklid všech tras dle rozpisu

Máte zájem se do úklidu zapojit? Registrujte se, prosím, na adrese info@objevbrdy.czinfo@objevbrdy.cz

S konkrétními otázkami před akcí či v jejím průběhu se obracejte přímo na tým projektu z ObjevBrdy.cz: Petr Piskač: +420 607 801 000 a Hynek Harvánek: +420 602 608 418.

Pořadatelské pokyny a další důležité informace

 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí  
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbram 

 

 

 Počet zobrazení: 630 | Aktualizováno: 16. 04. 2018