Přijďte s námi otevřít novou in-line dráhu

 

Dovolujeme si vás pozvat na slavnostní otevření in-line dráhy Nový rybník – Fialův rybník. Kola, koloběžky, in-line brusle či odrážedla se po novém povrchu poprvé projedou v sobotu 29. září 2018. Zveme dospělé návštěvníky i děti, aby se v 10 hodin dostavili na START k Junior klubu a přišli si zasportovat.

„Krátce po desáté hodině všichni společně vyrazíme na historicky první jízdu po nové dráze. Každý, kdo ujede jedno kolo, obdrží sladkou odměnu a medaili,“ zve příbramská místostarostka Alena Ženíšková.

Pár zajímavostí: nová in-line dráha měří 1800 metrů s převýšením 31 metrů. Pokud byste si ji chtěli projít pěšky, rychlostí 4,5 km/h vám to bude trvat 23 minut. Na kole při rychlosti 15 km/h okruh zdoláte za 7 minut, na bruslích při rychlosti 12 km/h zhruba za 9 minut.

Pohyb na in-line dráze je povolen vpravo ve směru pohybu, předjíždění je povoleno pouze zleva. Jízda ve skupině vedle sebe není povolena. Každý bruslař je povinen chránit sebe a ostatním použitím chráničů na kolena a lokty. Vše bude uvedeno v Návštěvním řádu in-line dráhy.

In-line dráhu financovalo město ze svého rozpočtu, celkové náklady na vybudování jsou 11.097.018 Kč vč. DPH.

Místo startu: https://mapy.cz/s/34V0d

 

Pavlína Svobodová, DiS., tisková mluvčí
pavlina.svobodova@pribram.eu

 

 Počet zobrazení: 846 | Aktualizováno: 24. 09. 2018