Přijďte ve čtvrtek s dětmi do letního kina na film Tady hlídám já

Letos již popáté a také naposledy budeme promítat pod širým nebem v Letním kině Příbram. Na samotný závěr léta jsme nakonec vybrali český rodinný film Tady hlídám já. Zvolili jsme ho s ohledem na konec prázdnin, aby na něj mohly přijít celé rodiny. Vezměte tedy svoje děti v poslední prázdninový den do letňáku na půvabný film o dojemném přátelství malé holčičky a jejího jezevčíka Huga.

Promítá se ve čtvrtek 31. srpna. Vzhledem k tomu, že se stmívá dříve a že se jedná o film, na který mohou přijít rodiče i se svými dětmi, začínáme už ve 20 hodin! Vstup 20 korun, občerstvení zajištěno. Původně měl být na programu film Probudím se včera, který si diváci vybrali v květnovém hlasování. Tento film však již v tuto chvíli bohužel není distribucí poskytován.

Jak se do letního kina dostanete? https://mapy.cz/s/1QZGS

 

Tady hlídám já (Česko, 2012, 107 minut)
Úspěšný chemik je donucen vrátit poukazy na svatební cestu do Řecka. Jeho nastávající totiž pořídila svojí hyperaktivní dcerce přes jeho nesouhlas psa. Celá rodina se díky spiknutí holčičky a psa ocitne na prázdninách uprostřed šumavské "divočiny". Zpočátku vypadá alternativní dovolená idylicky. Veškeré plány ambiciózního otce i starostlivé matky berou postupně za své ve chvíli, když dcerka se psem potkají někoho, kdo jim rozumí. A ten má v penzionu, kde rodina bydlí, své kamarády. Mamince i jejímu snoubenci připadají ti lidé samozřejmě trochu praštění. Holčičce i psovi ale naprosto vyhovují. Život plný omezení a povinností, který doposud holčička vedla, začíná být minulostí. Nikdo z dospělých, který se ocitne v jejich blízkosti, si nemůže být jistý tím, že se mu nezmění život. Ať chce nebo nechce. Zdroj: https://www.csfd.cz/film/300200-tady-hlidam-ja

 

O promítání v letním kině
Minulou sezónu město Příbram po třech letech otevřelo brány letního kina pro promítání pod širým nebem. Koncerty se na tomto místě konají v letním období každou chvíli, ale nepromítalo se. Vloni jsme si vyzkoušeli, že zájem ze strany diváků o promítání je poměrně veliký, proto v něm pokračujeme i letos.
Technologie promítání je špičková, ale bohužel analogová. Filmy jsou tedy promítány klasicky přes kotouče. Tento fakt nás v dnešní době digitálního promítání omezuje v nabídce filmů. Nově natočené filmy se do analogu – tedy na pásky – nepřevádí.
V květnu mohli občané PB hlasovat, jakých 5 filmů by chtěli letos vidět v letním kině. Vyhrály tyto filmy: Okresní přebor, Rivalové, Edith Piaf, Probudím se včera, Obsluhoval jsem anglického krále.

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí
Tel.: 318 402 240
Mobil: 778 533 946
E-mail: pavlina.svobodova@pribram.eu

 Počet zobrazení: 1158 | Aktualizováno: 29. 08. 2017