Přípravné práce pokračují, rozhodovat se bude dle cenové nabídky

 

Příbramský aquapark je velkým tématem nejen mezi obyvateli, ale i mezi zastupiteli. V letošním roce by mělo padnout konečné rozhodnutí o případné rekonstrukci.

Od roku 2016 se pracuje na přípravách rozsáhlé rekonstrukce, která je vyčíslena v řádu stovek milionů korun. Od počátku se diskutuje, zda aquapark „pouze opravit“ nebo jej zmodernizovat, přistavit plavecké dráhy, vybudovat vodní a saunový svět… Názory jsou samozřejmě různé a odvíjí se také od aktuální ceny plánované rekonstrukce, která mimo jiné počítá s vybudováním potřebných parkovacích míst.

Téma aquaparku přišlo na pořad dne na počátku ledna, kdy někteří zastupitelé vyzvali radní, aby zastavili přípravné práce. V tomto duchu se jednalo i na pondělním zastupitelstvu. „Zastavit přípravné práce v této fázi, kdy vlastně pouze čekáme na nabídky, za kolik by se stavba dala realizovat, je nelogické,“ uvedl při jednání starosta města Jan Konvalinka. K tomuto názoru se přiklonila nadpoloviční většina zastupitelů, čímž dala zelenou v pokračování činnosti. V současné době probíhá příprava veřejné zakázky a teprve poté budou zastupitelé na základě nabídkové ceny rozhodovat o tom, zda se bude či nebude stavba provádět v plném rozsahu.

Probírána je samozřejmě také cena, která se v průběhu přípravných prací navyšuje. Starosta města na pondělním jednání zastupitelstva uvedl, že 440 milionů korun na rekonstrukci aquaparku, navržených v rozpočtovém výhledu je maximální částkou, kterou by město bylo schopno ekonomicky zvládnout. Nicméně, předpokládá se, že nabídky budou nižší. „Teprve se znalostí vysoutěžené ceny se budeme moci zodpovědně rozhodnout,“ dodal starosta Jan Konvalinka. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 Počet zobrazení: 738 | Aktualizováno: 21. 01. 2020