Přípravy na zimu

Technické služby v zimě uklízejí téměř 300 kilometrů silnic a chodníků

Už jen několik týdnů nás dělí od příchodu zimy, se kterou úzce souvisí nepříznivé počasí, plískanice, mrazy a sníh. Technické služby zahájily přípravu techniky, nářadí a pracovníků na toto období. Posypový materiál už je nakoupený, zásněžky postavené a posypové bedny se rozvážejí na svá místa.

Zimní údržba se provádí podle schváleného plánu zimní údržby v období od 1. listopadu do 31. března následujícího roku. „Pokud vznikne zimní povětrnostní situace mimo toto období, zmírňují se závady ve sjízdnosti a schůdnosti komunikace bez zbytečných odkladů přiměřeně k vzniklé situaci. V současné době je zabezpečen posypový materiál na předpokládanou spotřebu v průměrné zimě,“ vysvětlil ředitel Technických služeb města Příbram Pavel Mácha.

Zimní podmínky jsou podle něj jeden z nejrizikovějších stavů, který nás může při chůzi nebo jízdě potkat. „Celý systém zimní údržby je v souladu se zákonem zaměřen na zmírňování nepříznivých následků a v žádném případě není možné následky zimních podmínek zcela odstranit,“ zdůraznil ředitel Mácha.

„Věřím, že se technické služby v rámci stanoveného rozpočtu a dostupné techniky budou snažit udělat maximum pro to, aby plán zimní údržby dodržovaly,“ uvedl místostarosta města Příbrami Václav Švenda.

Na údržbu silnic a chodníků během zimy v Příbrami mají příbramské technické služby vyčleněnu tuto techniku:
- na údržbu silnic: pět silničních sypačů, dva traktory s radlicí a chodníkový sypač (jeden nový silniční sypač bude dodán do konce roku),
- na údržbu chodníků: pět chodníkových sypačů, pět malých kusů mechanizace s radličkou a malá sněhová fréza,
- na údržbu integrovaných obcí: dva traktory s radlicí,
- na nakládání posypového materiálu a úklid sněhu shrnováním: tři kolové nakladače.

Do ručního úklidu sněhu z chodníků může být v případě potřeby zařazeno až 60 pracovníků. „Tyto zaměstnance a výše uvedené prostředky nasazujeme do ulic v případě hromadného spadu sněhu. S ohledem na kapacitní možnosti mají technické služby uzavřeny smlouvy s firmami na výpomoc při kalamitních situacích,“ doplnil ředitel technických služeb.

Příbramské technické služby NEUKLÍZEJÍ tyto ulice:
Evropská, Husova, Rožmitálská, Milínská, Plzeňská, náměstí T. G. Masaryka, Jinecká (část), Balbínova, Hailova, kpt. Olesinského, K Podlesí, spojnice Podlesí – Orlov, Obecnická, Zdabořská, Školní, Brodská, Mixova, Slivických bojovníků, Ke Stadionu. Tyto silnice patří jiným správcům.

„Je nutné si uvědomit, že ne všechny silnice v našem městě z důvodu jejich odlišného vlastníka mají ve správě příbramské technické služby,“ upozorňuje místostarosta s tím, že v takových případech je třeba upozorňovat na nedostatky či případně závady ve sjízdnosti na telefonních číslech 702 195 223, nebo 724 611 046.

„Každý systém je samozřejmě možné vylepšovat. Pokud budou mít občané námět na zlepšení, tak se mohou na technické služby obracet prostřednictvím webových stránek nebo telefonicky na nonstop dispečink zimní údržby,“ doplnil místostarosta Václav Švenda.

Technické služby města Příbram zabezpečují zimní údržbu 99 autobusových zastávek, 203 přechodů pro chodce, 56 schodišť, 116 kilometrů chodníků, z toho 68 kilometrů je uklízeno strojově a téměř polovina z nich ručně. Rovněž je obousměrně udržováno asi 153 kilometrů silnic.

Kontakty na Technické služby města Příbram:
http://www.ts-pb.cz
Hlášení nesjízdných úseků v období zimní údržby: 777 705 600

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 2794 | Aktualizováno: 03. 11. 2016