Projekt Rákosníčkova hřiště pokračuje i letos

Dne 2. 2. 2015 obdržel pan starosta Ing. Jindřich Vařeka následující dopis:

Vážený pane starosto,
dovolujeme si Vás oslovit v souvislosti s dalším ročníkem projektu Rákosníčkova hřiště, který je zaměřen na rozvoj volnočasových aktivit dětí. Jeho tvůrcem je společnost Lidl Česká republika, v. o. s., potravinový řetězec, který provozuje 230 prodejen po celé ČR.

Již čtvrtým rokem stavíme ve městech České republiky jedinečná dětská hřiště, kterých je po celé zemi už celkem 50. Všechna hřiště spojuje známý motiv pohádkové postavy Rákosníčka, který se zároveň stal i aktivní součástí herních prvků. Prvky jsou z odolných materiálů a splňují přísná kvalitativní i bezpečnostní kritéria. Jedno z těchto hřišť v hodnotě 1,5 milionu Kč může stát i ve Vašem městě.

Do projektu jsou zařazena všechna města a městské části, v nichž stojí prodejna Lidl a které nezískaly Rákosníčkovo hřiště. Města jsou rozdělena do čtyř kategorií dle počtu obyvatel, aby šance na získání hřiště byly férové.

O tom, kde hřiště vyrostou, rozhodne veřejnost v hlasování od 9. 2. do 8. 3. 2015. Hlasovat je možné prostřednictvím webových stránek www.lidl-rakosnickova-hriste.cz nebo Facebooku Lidl Česká republika. Podrobné informace o hlasování naleznete na webových stránkách projektu. V letošním roce máme v plánu postavit 10 Rákosníčkových hřišť a Vaše město má šanci jedno z nich získat.

Aby se do hlasování zapojilo co nejvíce lidí, podpoří akci rozsáhlá reklamní kampaň. Budeme však velmi rádi, když i Vaše město předá obyvatelům informaci o hlasování prostřednictvím svých komunikačních kanálů. Pomůžete tím Vašemu městu zvýšit šance, aby právě u Vás vyrostlo atraktivní pohádkové dětské hřiště. Propagační materiály si nově můžete stáhnout přímo na webových stránkách projektu Rákosníčkova hřiště.

S pozdravem

Anna Těžká, koordinátorka projektuPočet zobrazení: 2941 | Aktualizováno: 10. 02. 2015