Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku


Problémům s parkováním by mohlo částečně ulevit nové parkoviště, které vzniká v ulici Legionářů. Kromě nově vznikajících míst projekt počítá také s úpravou stávajících parkovacích míst. V průběhu stavby vyvstala potřeba úpravy sousedících chodníků, což mírně prodlouží termín realizace.

Projekt „Vybudování parkovacích míst na ulici Legionářů“ vysoutěžila  firma Staler, spol. s r. o., s tím, že doba realizace bude 16 týdnů od zahájení stavby. Práce v ulici Legionářů byly zahájeny 3. června, tudíž termín dokončení díla je dle smlouvy 22. září.

V průběhu budování parkovacích míst vyvstala potřeba úpravy navazujících chodníků. Z tohoto důvodu firma požádala o prodloužení termínu dokončení stavby o pět týdnů. „Potřeba úpravy chodníků je nesporná. Po prozkoumání stavu se rada města rozhodla firmě termín dokončení stavby prodloužit, ovšem pouze o tři týdny,“ uvedl ke stávající situaci starosta města Jan Konvalinka.

Díky tomuto projektu bude v ulici Legionářů 64 nových parkovacích míst a stávajících 47 míst bude zrekonstruováno. Z tohoto počtu bude šest parkovacích míst vyčleněno pro handicapované.

 

Prodloužení uzavírky v ulici Legionářů
Z důvodu výstavby nových parkovacích míst a opravy povrchu komunikace bude prodloužena uzavírka ulice Legionářů, a to v úseku mezi křižovatkou s ulicí Osvobození a křižovatkou s ulicí A. Dvořáka a křižovatkou s ulicí Komenského. Původní termín uzavírky 5. – 31. 8. 2019 je prodloužen do 16. 9. 2019.

Omezení provozu autobusů MHD
MHD 6B neobslouží autobusovou zastávku „Příbram, sídl. II. poliklinika“.
Školní autobus neobslouží autobusovou zastávku „Příbram, Gymnázium“.
 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí

eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 923 | Aktualizováno: 21. 08. 2019