Provoz mateřských škol o letních prázdninách bude zajištěn i letos

0 0 0

 

Pracující rodiče dětí navštěvujících mateřské školy jistě potěší informace, že provoz mateřin bude v době letních prázdnin zajištěn.

 

S ohledem na nižší potřebu umisťování dětí do mateřských škol během letních prázdnin oproti zbývajícímu období školního roku město Příbram již několik let zajišťuje na měsíce červenec a srpen střídavý provoz mateřských škol. Znamená to, že v jednotlivých týdnech jsou otevřeny vždy dvě až tři mateřské školy.

„Naplněnost mateřských škol není o prázdninách stoprocentní, proto již několik let preferujeme způsob, kdy nejsou otevřeny všechny školky, ale střídají se. Děti do zařízení docházejí po předchozím přihlášení,“ uvádí místostarostka Zorka Brožíková

Každý týden bude pro děti v příbramských mateřinách k dispozici více než dvě stovky míst, což je dle zkušeností z minulých let dostatečné. K prázdninové docházce je děti nutné přihlásit – přihlášky budou k vyzvednutí v jednotlivých mateřských školách v týdnu od 16. do 20. května s tím, že odevzdávat se budou v týdnu následujícím, tedy od 23. do 27. května. 

Přehled termínů prázdninového provozu jednotlivých MŠ je k dispozici na webu města: 1url.cz/fKX9l  

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

MŠ prázdniny 2022

 

 Počet zobrazení: 463 | Aktualizováno: 14. 01. 2022