První mikulášská nadílka přilákala spoustu dětí

Tisková zpráva 4. 12. 2015

Město Příbram letos v premiéře přichystalo pro děti zábavnou mikulášskou nadílku. Tým organizátorů připravil na odpoledne 3. prosince pro děti i jejich rodiče rozmanitou zábavu. Na akci dorazilo neuvěřitelných 624 lidí! Zábava byla umocněna charitativním podtextem. Jako pomoc onkologicky nemocným dětem byl městem předán šek v hodnotě 7 243 Kč.

Nejprve proběhly soutěže pro děti, do kterých se zapojili i rodiče, a pak už Estrádní sál Divadla A. Dvořáka plný dětí rozdováděla Dáda Patrasová. Žížala Jůlie, kosáci Oskárek a Klárka a další společně s Dádou roztančili celý sál. Některé děti v bezprostřední atmosféře tančily dokonce i na podiu.

Hodinové vystoupení bylo završeno předáním charitativního šeku. Místostarostka města Příbram Alena Ženíšková předala za město Příbram z rozhodnutí rady šek v hodnotě 7.243 Kč paní Šárce Osvaldové z Nadačního fondu Šance onkoláčkům. Peníze byly městem ušetřeny za tištěná přání a poštovné. Novoročenky budou letos rozesílány elektronicky.

Pak již konečně dorazil Mikuláš s čerty a andělem. Děti měly možnost Mikuláši říct básničku nebo zazpívat. Čerti byli vcelku hrůzostrašní, takže byl sálem slyšet místy dokonce i pláč. Nakonec všechny děti dostaly malou mikulášskou nadílku se sladkostmi.

Věříme, že se i z této akce stane tradice a že se děti budou moci s Mikulášem a čerty setkat i v příštím roce.

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí, a Zuzana Kučerová, vedoucí odboru kancelář města

 Počet zobrazení: 2123 | Aktualizováno: 04. 12. 2015