Příbram vyhrála Rákosníčkovo hřiště!

0 0 0

Je rozhodnuto! Známe města, kde letos vyrostou Rákosníčkova hřiště

Praha, 12. března 2015 – Hlasování o desítku Rákosníčkových hřišť, která letos postaví společnost Lidl, skončilo o půlnoci 8. března. Lidé mohli hlasovat každý den prostřednictvím webu a Facebooku. Celkový počet došlých hlasů přesáhl 357 tisíc hlasů.

Nehvizdy, Vítkov, Chlumec nad Cidlinou, Litoměřice, Mělník, Klatovy, Prostějov, Příbram, Praha - Újezd na Lesy, Brno- Bystrc – tak vypadá kompletní desítka měst, která letos získá od společnosti Lidl pohádkové hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun. Nejvíce hlasů přitom zaslali lidé Litoměřicím, které získaly celkem 33 553 hlasů.

„Jako starosta Mělníka mám velikou radost, že firma Lidl postaví v našem městě další z Rákosníčkových hřišť. Chci poděkovat především občanům, protože k hlasovací soutěži přistoupili s obrovskou iniciativou a nasazením,“ neskrýval své nadšení starosta Mělníka Ctirad Mikeš.

„Zájem o hlasování byl v letošním roce obrovský a moc nás to těší. Stejně jako v předchozích letech jsme zaznamenali v některých městech mimořádnou aktivitu zájmových skupin, které projekt propagovaly třeba s kostýmem Rákosníčka, nebo vyráběly letáčky a rozdávaly je obyvatelům,“ komentovala průběh hlasování Anna Těžká, koordinátorka projektu.

Závěr hlasování byl neuvěřitelně napínavý, a to především v kategorii do 10 tisíc obyvatel. Lidé mohli výsledky hlasování sledovat na webu projektu, kde se nově aktualizovaly třikrát denně.

Mezi vítězná města se probojoval také městys Nehvizdy, kde stojí prodejna Lidl teprve od prosince loňského roku. „Na začátku nikdo z nás netušil, jak lítý boj nás čeká. Byly chvíle, kdy se zdálo, že jsme suverénně mezi prvními třemi a hřiště bude naše. Město na čtvrté pozici však vyrazilo do boje a počtem hlasů se dostalo na vítězné pozice. Museli jsme tedy přejít do ofenzívy,“ shrnuje atmosféru ve městě během hlasování starosta Nehvizd Vladimír Nekolný. „Zajistili jsme distribuci informačních letáků do schránek, zveřejnili akci v místním časopisu, požádali firmy v obci. Oslovili jsme ředitele základní školy, který ochotně zajistil předání informace všem rodičům, a také jsme rozdávali letáky na dětském karnevalu a diskutovali o hřišti všude, kam jsme přišli,“ popisuje starosta Vladimír Nekolný taktiku, která městysu zajistila nové hřiště.

Společnost Lidl nyní zahájí osobní jednání se zástupci vítězných měst, která budou mít za úkol vytipovat vhodnou lokalitu pro výstavbu dětského hřiště. Po vyřízení administrativních a stavebních povolení bude následovat samotná stavba hřiště, která trvá zhruba 14 dní a po ní společnost Lidl připraví slavnostní otevření s celodenním bohatým programem.

Společnosti Lidl Česká republika pokračuje v projektu Rákosníčkova hřiště již 4. rokem a postavila celkem 50 hřišť. Cílem projektu je zlepšit podmínky pro zdravý vývoj dětí ve městech, kde působí.

Seznam vítězných měst dle kategorií:
Kategorie 1: Nehvizdy, Vítkov, Chlumec nad Cidlinou
Kategorie 2: Litoměřice, Mělník, Klatovy
Kategorie 3: Prostějov, Příbram  
Kategorie 4: Praha 9 – Újezd nad Lesy, Brno-Bystrc

Více informací o projektu najdete na: www.lidl-rakosnickova-hriste.cz.

 Tisková zpráva Lidl 

 Počet zobrazení: 4829 | Aktualizováno: 12. 03. 2015