Rekonstrukce velké scény začala

 

Divadlo A. Dvořáka projde částečnou rekonstrukcí. Dnes začaly stavební práce na velké scéně.

 

V průběhu divadelních prázdnin mělo dojít k rekonstrukci velké scény Divadla A. Dvořáka. Práce byly zahájeny více než o měsíc dříve, hrát by se tedy mohlo již v září. „Omezení a nařízení související s koronavirem uspíšila zahájení rekonstrukce velké scény. Dnes jsme dodavatelské firmě předali staveniště a zahájeny budou práce, jejichž výsledkem bude nový divadelní sál. Dočkáme se nových sedaček v daleko příjemnější elevaci, koberce, výmalby, instalována bude indukční smyčka pro neslyšící. To vše by mělo být hotovo do konce letních prázdnin,“ uvedl při předávání stavby starosta města Jan Konvalinka. 

Pracovníci divadla v nucené přestávce, tedy v době, kdy nebylo možné hrát, začali s rozebíráním sedaček, které jsou nyní nabízeny k odprodeji. „Nabízíme našim divákům a samozřejmě nejen jim sedačky za cenu 99 korun za kus,“ upřesňuje podmínky prodeje, který je možné zajistit přímo v divadle, ředitel Petr Bednář.  

Vládní opatření se rozvolňují, a nově tak mohou hrát i divadla. Velkou scénu si diváci v Příbrami užijí až v září, ale na malé scéně se začíná hrát již v tomto týdnu.  

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

 

 Počet zobrazení: 547 | Aktualizováno: 12. 05. 2020