Restart finančního výboru

 

Finanční výbor je institut zřízený Zastupitelstvem města a jeho účelem je v odborné rovině vyhodnocovat ekonomiku a hospodaření města. Po odstoupení předsedkyně a jedné členky finanční výboru rozhodli zastupitelé o rozpuštění a znovunavolení celého výboru.

 

Nedávné odstoupení předsedkyně a jedné členky finančního výboru vyvolalo diskuze o činnosti celého výboru. Při projednávání volby nového předsedy a doplnění chybějících členů padl návrh na rozpuštění a následné zvolení členů celého výboru.  

„Málokteré město má finanční výbor sestaven z tolika osob vysoce se orientujících v oblasti financí. O to více nás trápí, že se z finančního výboru stalo jakési rétorické kolbiště, že je funkce výboru občas omezena jen na nesystematickou a z kontextu vytrhávající polemiku. Krok k odvolání a znovuzvolení všech členů finančního výboru vnímám jako restart. Věřím, že všichni členové, kteří mají o práci ve finančním výboru skutečný zájem, se o členství budou opět ucházet,“ uvedl k rozpuštění finančního výboru starosta města Jan Konvalinka.  

Nominace na předsedu a členy Finančního výboru Zastupitelstva města Příbram mohou jednotlivé politické subjekty podávat do 31. května 2020. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 721 | Aktualizováno: 20. 05. 2020