Roušky pro veřejnost

 

Díky solidaritě místních švadlenek a práci členů příspěvkových organizací má město k dispozici látkové roušky, které je možné předat těm, kteří si je prozatím nezajistili z vlastních zdrojů.

„Je neuvěřitelné, jakým způsobem se lidé zhostili povinnosti nosit roušky. Mnozí šijí doma pro sebe a své blízké, další zásobují rouškami široké okolí. Do šití se zapojila snad celá Příbram, za což všem zúčastněným ještě jednou děkuji. Avizovali jsme, že v případě zajištění dostatku roušek pro ty, kteří pracují v první linii s potřebnými, budeme roušky distribuovat i veřejnosti. Tento okamžik nastal,“ říká starosta města Jan Konvalinka.

 

Distribuce roušek pro ty, kteří nemají žádnou jinou možnost, jak si roušky obstarat, bude probíhat v pátek 27. března od 13 do 15 hodin na náměstí T. G. Masaryka, náměstí 17. listopadu a březohorském náměstí J. A. Alise.

S ohledem na to, že bude k dispozici zhruba kolem jednoho tisíce roušek, žádáme o maximální solidaritu, tedy aby se v rámci této nabídky přednostně dostalo těm, kteří skutečně nemají jiný zdroj. Roušky budou zájemcům dávány balené po dvou kusech.

Občanům starším 65 let doporučujeme, aby se v případě zájmu o roušky obrátili na naši zelenou linku pomoci (tel.: 800 555 600, 800 444 401) a na náměstí osobně nechodili. Distribuci roušek by v tomto případě zajišťovali dobrovolníci.

V případě, že máte doma našité roušky a rádi byste pomohli ostatním, obracejte se na bezplatná telefonní čísla Zelené linky. I vaše roušky tak budou moci být distribuovány veřejnosti. 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 Počet zobrazení: 2306 | Aktualizováno: 24. 03. 2020