Ryneček ožil novými lanovými prvky, otevřeno od 15. 7. 2017

Klidová zóna Ryneček ožije novými lanovými prvky, otevíráme v sobotu 15. července

Strom s ptačími hnízdy, dvacetimetrová lanová dráha, lanová houpačka a lanová šplhací zahrada. To jsou nové prvky, které vyrostly v prostoru Klidové zóny Ryneček jako náhrada za původní lanové centrum. Hřiště bylo 14. 7. 2017 předáno do správy Technickým službám města Příbram, pro veřejnost se otevřelo v sobotu 15. července.

„Po dvou letech jsme se této zátěže z minulosti, tohoto kostlivce, zbavili a poslali jsme ho, doufám, k věčnému odpočinku,“ uvedl v této věci starosta města Příbram Jindřich Vařeka jako připomínku situace, kdy původní normám a bezpečnosti nevyhovující lanové centrum bylo nakonec demontováno.

Nové herní prvky jsou certifikované a splňují normy ohledně bezpečnostních požadavků na zařízení dětských hřišť. Lana a žebříky poskytují mnoho možností k lezení a procvičování stability a dovednosti dětí. Nově tak na ně čekají čtyři ptačí hnízda se spojovacími žebříky, dvěma šplhacími komíny a pěti šplhacími lany, dále lanová a síťová sestava zavěšená na dřevěných sloupech, lanová houpačka a také atraktivní dvacetimetrová lanová dráha.

Výsledná cena všech prvků je 1.342.128 korun bez DPH, realizaci provedla firma Berger - Huck, s. r. o., z Horního Jelení.

Původní lanové centrum bylo rozebráno a na základě nového projektu přesunuto do areálu rekonstruovaného Nového rybníka, kde bude nově postaveno v blízkosti stávajícího Rákosníčkova hřiště. Momentálně probíhá příprava projektové dokumentace, na podzim 2017 by se mělo začít stavět.

Více informací zde: http://pribram.eu/aktualni-temata/lanove-centrum-se-demontuje.html

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí  
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbram 

 

 

 Počet zobrazení: 1522 | Aktualizováno: 17. 07. 2017