S úklidem pomohou školáci i obyvatelé azylového domu

Po loňském premiérovém ročníku se i letos koná preventivní akce s názvem Úklidová akce říjen 2016, kdy Městská policie spolu s asistenty prevence kriminality organizují úklid v různých částech města. Uklízí se především odpadky, jako jsou kelímky, cigaretové krabičky nebo sáčky, které odhazují nezodpovědní občané. Naplánován je úklid náměstí, prostranství u škol, dětských hřišť, ale také Svatohorského sadu, parku Střelovna nebo okolí areálu Nový rybník.

Do akce se zapojily zejména základní a střední školy, ale také neziskové organizace a spolky. V loňském roce se přidalo i mnoho dobrovolníků, kteří žijí v ubytovnách nebo azylovém domě. „Na začátku akce předají asistenti prevence kriminality účastníkům rukavice a pytel na odpadky a poučí především děti o bezpečnosti. Že nesmějí sbírat injekční stříkačky, sklo a podobně,“ vysvětlil zástupce velitelky Městské policie Luboš Řezáč s doplněním, že uklízející získají rovněž informace o vhodném chování v ulicích města tak, aby se podobných úklidů muselo organizovat co nejméně.

„Při úklidu najednou děti vidí, kolik drobných odpadků leží na veřejných prostranstvích. A zjistí, že posbírat tento odpad stojí nějaké úsilí. I když si děti uklidí třeba jenom kolem svých škol, tak z preventivního hlediska si přírody a světa kolem nás budou určitě vážit víc,“ uvedla k druhému ročníku úklidové akce místostarostka města Příbram Alena Ženíšková, která se přišla podívat na úklid kolem základní školy v Jiráskových sadech. „Velice si vážím toho, že Městská policie Příbram tuto akci zorganizovala a také si vážím podpory ředitelů všech škol, že ji spolu se svými žáky podpořili,“ doplnila.

Na akci se podílejí Technické služby města Příbram, které přistaví kontejnery a na méně přístupných místech pak svezou pytle s odpadky. „Zapojit se mohou všichni občané, pro každého účastníka je také připravena symbolická odměna,“ uzavírá Luboš Řezáč.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 2790 | Aktualizováno: 12. 10. 2016