Sběr školních tašek a batohů pro děti ze sociálně slabých rodin

0 0 0

Konec školního roku je zde. Děti si dnes ze školy přinesly zhodnocení své celoroční práce a nastanou jim dva měsíce volna. I přesto, že teprve začínají prázdniny, přicházíme s výzvou, která se týká nadcházejícího školního roku.

 

Ne každá rodina má dostatek prostředků na to, aby dětem pořídila odpovídající vybavení do školy. Z tohoto důvodu Odbor školství, kultury a sportu ve spolupráci s manažerkou prevence kriminality vyhlašují sbírku starých, ale použitelných školních tašek a batohů.

„O tom, že jde o správný krok nás, přesvědčil fakt, že obdobný návrh přišel také od příbramských zastupitelů. Prosíme všechny, kdo se budou zbavovat školních tašek, batohů případně penálů, které sice nejsou nové, ale ještě mohou plnit svoji funkci, jestli by je mohli věnovat dětem ze sociálně slabších rodin,“ říká manažerka prevence kriminality Denisa Kotková

Sbírka bude probíhat celý červenec. Pokud tedy máte funkční školní vybavení a chcete pomoci, můžete se obrátit na spolek Radost Příbramáčkům (tel. 774 886 663), kde s vámi domluví předání darovaného vybavení, případně tašky, batohy či penály přinést do Centra prevence kriminality, které sídlí v pěší zóně Cíl. 

„Chtěla bych předem poděkovat všem, kteří se do této sbírky mohou zapojit a pomoct. Sbírka bude probíhat od 1. do 31. července,“ dodává Denisa Kotková.

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 472 | Aktualizováno: 28. 06. 2024