Situace po týdnu od propadu střechy na opravovaném domě

0 0 0

 

V sobotu 29. října se v Hailově ulici zřítila střecha opravovaného domu. Na místě zasahovaly všechny složky IZS.

 

Po týdnu od této události přinášíme pár souhrnných informací.

„Na místo jsem byl povolán ihned po propadu střechy. Na místě zasahovaly veškeré složky IZS – nejdůležitějším krokem bylo vyprostit osoby, které zůstaly pod sutinami. To se podařilo naštěstí bez ztrát na životě. Okamžitě byla přijata také dopravně bezpečnostní opatření v Hailově ulici, neboť nebylo jisté, zda nedojde k sesunu čelní strany budovy,“ popisuje prvotní kroky starosta Jan Konvalinka

Po vyproštění osob byly provedeny první statické posudky, začalo se s odstraňováním suti, aktivovaly se objízdné trasy pro autobusovou dopravu. Ani po týdnu ulice není s ohledem na bezpečnost průjezdná.

„S vlastníkem objektu jsme od prvních okamžiků v kontaktu. Dohoda je jasná: aby situace co nejméně komplikovala život ve městě, budou odklízecí a zabezpečovací práce probíhat co nejrychleji. Stavbu zároveň posoudil další statik a na základě jeho posudku projektanti zpracují postup zpevnění a provázání zbylých částí domu s čelní stěnou. To jsou informace, které máme jako město k dispozici,“ dodal starosta Konvalinka. 

Hailova ulice bude tedy ještě po blíže neurčenou dobu pro dopravu uzavřena, aby případné otřesy neporušily zbytky domu před jeho zpevněním. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

Hailova - objekt bývalé spořitelny

 Počet zobrazení: 1218 | Aktualizováno: 04. 11. 2022