Školní hřiště o prázdninách

Školní hřiště budou v době letních prázdnin otevřena pro veřejnost

Děti, které zůstávají o prázdninách ve městě, se nemusejí doma nudit. Sportovní areály u základních škol v Příbrami jim budou přístupné i během letních prázdnin. Rozhodli o tom radní na svém posledním jednání. Hřiště budou pro veřejnost otevřena od 1. července do 31. srpna vždy od 8:00 do 20:00 hodin. Přístupná budou hřiště u ZŠ Jiráskovy sady, ZŠ Březové Hory, ZŠ Bratří Čapků a hřiště u ZŠ ve Školní ulici.


„Zpřístupňování školních hřišť během letních prázdnin se u veřejnosti setkává s  pozitivním ohlasem. Dětem a mládeži je tak díky sportování umožněno smysluplně a bezpečně trávit volný čas,“ uvedl v této věci místostarosta města Příbram Václav Švenda.

Technické služby zařídí instalaci přenosných odpadkových košů a po dobu provozu hřišť budou zajišťovat jejich denní úklid. Hřiště budou také osazena mobilními buňkami WC. Městská policie Příbram zajistí odemykání a zamykání hřišť. Bude také věnovat školním hřištím po uvedenou dobu prázdnin každodenní zvýšený dohled. U každého hřiště bude umístěna informační tabule s provozním řádem hřiště a kontakty, na které se lze v případě nouze obracet.

Otevřen bude také sportovní areál pod Svatou Horou, který celoročně spravují Technické služby města Příbrami. V průběhu školního roku je toto hřiště v pracovní dny zadáno pro školy, ale po 14. hodině je volně přístupné pro širokou veřejnost. Během letních prázdnin bude tento areál pro veřejnost otevřen od 9:00 do 21:00 hodin.

Děti mohou samozřejmě využívat také veřejná centrální dětská hřiště, kterých je v Příbrami celkem 12. 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí 
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

Školní hřiště Balbínova (pod Svatou Horou)

 

 Počet zobrazení: 1415 | Aktualizováno: 26. 06. 2017