AKTUALIZOVÁNO: Slavnostní otevření KoDuSu

0 0 0

 

Ve středu 12. dubna 2017 od 10 hodin proběhne slavnostní otevření nového Komunitního domu seniorů Příbram (KoDuS), během kterého si noví nájemníci převezmou symbolické klíče ke svým novým domovům. Začít stěhovat se začnou od 1. května.

Komunitní dům seniorů bude tento den otevřen nejen pro nové nájemníky, ale i pro širokou veřejnost, která si může od 12 do 14 hodin nové prostory prohlédnout.

Ke slavnostnímu otevření byli pozváni také zástupci vedení města, Středočeského kraje nebo dotčených ministerstev, včetně vicepremiéra Andreje Babiše, který se před tím od 8.30 hodin zúčastní besedy s občany v nedalekém Senior Pointu (původně měla být beseda až od 10.30 h, ale z pracovních důvodů p. Babiše musel být začátek besedy posunut). Zájemci z řad široké veřejnosti jsou srdečně zváni.

KoDuS vzniknul díky dotaci Ministerstva pro místní rozvoj přestavbou jednoho z pavilonů bývalé 8. Základní školy v Žežické ulici. Díky rekonstrukci tohoto objektu vzniklo celkem 23 nových nájemních bytů.

 

Kdo bude bydlet v KoDuSu
Nájemcem bytu v KoDuSu je občan ve věku 60 let a více, který má v Příbrami hlášeno trvalé bydliště v souhrnu déle než 20 let. Jeho měsíční příjem za posledních 12 měsíců před uzavřením nájemní smlouvy nepřevýší jednonásobek průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství (podle metodiky Ministerstva práce a sociálních věcí ČR). V případě dvoučlenné domácnosti nesmí být v součtu obou příjmů vyšší než 1,2 násobek průměrné měsíční mzdy.

Žadatel nesmí mít dluhy vůči městu. A podmínkou je také, aby v posledních třech letech nebydlel v bytu ve vlastnictví města nebo jiného vlastníka, ze kterého by dostal výpověď z důvodu neplacení nájemného nebo hrubého porušení nájemní smlouvy. Konečně posledním kritériem je, aby nový nájemce ani další členové domácnosti, kteří mají v podporovaném bytě bydlet, neměli ve vlastnictví, ani podílovém spoluvlastnictví bytový dům, rodinný dům nebo byt nebo družstevní podíl.

Nájemní smlouva se uzavírá na dva roky. Pokud nájemce splní všechny podmínky pro podporované bydlení, tak bude automaticky obnovována v souladu s ustanoveními občanského zákoníku.

 

Fakta o KoDuSu:
Počet bytů: 23 ve dvou poschodích s výtahem, nájemní smlouvu k 1. 5. 2017 uzavře 21 jednotlivců a 2 partnerské páry.
Dispozice: 1+kk o podlahové ploše 41–45 m2, společenská místnost, ukládací místnost (např. na elektrokola, sušárna).

  

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí 
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Dne 12. 4. bude slavnostně otevřen Komunitní dům seniorů.



Počet zobrazení: 2666 | Aktualizováno: 04. 04. 2017