Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky

 

 

Ve středu 12. srpna v odpoledních hodinách došlo k situaci, kdy nově instalované sloupky nereagovaly na sirénu vozidel záchranné služby.

 

Sloupky na sirény nereagovaly, ale řidiči vozidel záchranné služby je operativně objeli. Dle vyjádření záchranné služby šlo o výjezd k pacientce s dušností, kdy se nejednalo o život ohrožující situaci a nedošlo k žádnému časovému prodlení.

 

Proč k problému došlo a jak předejít komplikacím v budoucnu?

Jedná se o nové zařízení, které je první na území města Příbram. Jeho funkčnost byla prověřena, ale stále probíhá jeho finální nastavení citlivosti detekce.  Řidič záchranné služby věděl, jak se tyto sloupky ovládají pomocí detekce sirén, ale z neznámých důvodů sloupek nereagoval. Dnešního dne, tedy 13. srpna, došlo k odzkoušení tohoto systému přímo se Záchrannou službou Příbram a Městskou policií, a sloupky jsou plně funkční.  

Po vzájemné dohodě dojde k posílení systému. Všechny složky IZS budou moci zmíněné sloupky samy ovládat i bez spuštěných sirén prostřednictvím mobilní aplikace. Půjde tedy o trojí jištění – detekce sirén, ovládání ze služebny Městské policie a ovládání složkami IZS přes mobilní aplikaci.  

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946  

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

 

 

 

 

 

 Počet zobrazení: 779 | Aktualizováno: 13. 08. 2020